1 2 3 4 5 6 7 8

alarm olarak cep telefonunu kullanmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Günümüzde akıllı telefonlarınında yaygınlaşmasıyla cep telefonuna verilen görevlerde çoğalmıştır fotoğraf makinesi ,hesap makinesi takvim hatta bilgisayarın birçok görevinide yerine getirebilmektedir alarm olarak kullanmak en hafif görevlerindendir.

   
 2. alarm olarak cep telefonunun alarmını kullanmaktan daha akıllıca olmayan yöntem. telefon kapalı da olsa açık da olsa, telefon zil sesini sessize de alsanız, alarm sesi ayarı farklı olduğundan her türlü ayarladığınız ötücü ses tonunda öterek sizi uyandıracak alarmdır. artık masa üstü saatlerin kullanımı neredeyse bitmek üzereyken, herkesin tek kullandığı alarm türüdür.. ama şarjı biterse o zaman telefonun size yaptığı şakaya gülmeyebilirsiniz.

   
 3. cep telefonunu her an yanında taşıyan, ondan ne olursa olsun ayrılamayan insanın alarm görevini de cep telefonuna yüklemesidir. alarmdan dolayı cep telefonunun yatağın hemen yanına konulması gerektiğinden dolayı sakıncalıdır, cep telefonlarının zararlarından bu denli bahsedilirken.

   
 4. cep telefonunun çok amaçlı kullanılması durumudur. zira telefonlarda alarm sisteminin var olmasıyla çalar saatlerin pabucu dama atılmıştır. ayrıca istediğin müzikle uyanma şansı tanımaktadır.

   
 5. hayatımıza cep telefonları girdikten sonra, başka eşyalarla yaptığımız işlemleri onunla yapmaya başlamamızdan dolayı, çalar saat kurmak yerine cep telefonunun alarmını kullanma durumu. artık evlerimizde çalar saat mi kaldı diye merak ettiğim, cep telefonu hayatımızı gasp ettiğinden beri, çalar saatler çatı katında, eskicide ya da çöpü boylamıştır. ama şarjımız bittiği zaman çok fazla aranan eşyadır.

   
 6. günümüzde cep telefonlarının çıkması ile birlikte çalar saatlerin tarih olduğunu gösteren durumdur.

   
 7. artık hemen hemen herkesin yaptığıdır. ancak konu akıllı telefonsa ve akıllı telefonların sanıldığı kadar akıllı olmadığı gerçeğini düşününce kapalı olduğu zaman alarm çalmayan akıllı telefonların var olduğunu hatırlatmakta fayda var.

  bir de istediğiniz sesi, müziği ya da şarkıyı alarm olarak seçebilme şansı vermesinden dolayı da özellikle telefonlar bu amaç için seçilebilir.

   
  (Bkz: alarm kurmadan zamanında uyanmak)(Bkz: sabah alarmı batsın bu dünya olan kişi)(Bkz: akıllı telefonların aslında yeterince akıllı olmaması)
 8. Mesai için ayrı

  Hafta sonu kursları için ayrı

  Sabah namazı için ayrı

  İlaç alma zamanı için ayrı alarm kurma imkanı sunduğu içn tercih sebebi olan modern alarm yöntemidir

   
 9. Apartmanda horoz da beslenmez ki canım dedirten eylem.

   
 10. sabah zamanında kalkıp işe geç kalmamak için kullanılan pratik yöntemlerdendir. alarm sesi istenilen bir müzik tarzında ayarlanır. akşam yatmadan saat kaçta kalkmak istiyorsanız cep telefonunun alarmını ona göre ayarlarsınız. sabah olunca istenilen saatte telefonun alarmı ötmeye başlar ve siz de uyanarak işinize sağ salim gidebilirsiniz. cep telefonundan çok kurmalı saati tercih etmeme rağmen arkadaşımın ısrarı üzerine son 2 senedir cep telefonunu alarm olarak kullanıyorum. keşke daha önce yapsaydım. sırf telefonu şarjı gidecek diye kurmaya kıyamazdım. halbuki böyle daha iyi. her gün kurmanıza gerek yok. haftanın belirli günlerinde de kendiliğinden ötmesi için ayarlanabiliyor.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.