1 2 3 4 5 6 7 8

abd

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. dünyanın hali hazırdaki süper gücü amerika birleşik devletlerinin kısa adı

   
 2.  
  (Bkz: amerika)
 3. kul, köle anlamına gelen arapça kelime.

   
 4. temmuz 1776 da kurulan, atlas okyanusu ve büyük okyanus a kıyıları bulunan, parası tüm dünyada ortak ve resmi para birimi kullanılan dünyanın en zengin ülkesi..

   
 5. 52 eyaletten oluşan bir ülke olan abd başkanlık sistemiyle yönetilmektedir ve başkanlık sistemine en iyi örnek syılabilecek bir ülkedir ancak demokrasileri şu anda çok iyi durumda olsada 60 yıl öncesine kadar zenci ile beyazların otobüsü bile ayrıydı.

   
 6. n.a.t.o. ya girdikten sonra benzerleri daha önce diğer hiçbir üye ülkede yaşanmamış türk kaliâmlarının, türk soykırımının faili olan ülke.

  birleşik devletler halkı ve insanlık için en büyük tehdit ve tehlike olan, devlet olma özelliğini kaybetmiş örgüt.

  dağılmanın önüne geçebilmek için birbirleriyle çatışma halindeki çetelerin birleşik devletler halkını nükleer silahlarla vurmaktan çekinmeyeceği iddia edilen ülke.

   
 7. "birleşik devletler baharı" nın yaşanması kaçınılmaz olan ülke.

   
  (Bkz: kitle psikolojisi)(Bkz: nükleer tehlike)(Bkz: devrim)(Bkz: katliam)(Bkz: darbe)(Bkz: saldırganlık)(Bkz: nato)(Bkz: arap baharı)(Bkz: terör)(Bkz: saldırı)(Bkz: jenosit)(Bkz: soykırım)
 8. insanlığın başına bela olan, küresel vahşi sermayenin en acımasız temsilcisi ve uşağıdır.

   
 9. 70 milyon kızılderiliyi katletmiş, 200 milyon zenciyi afrikadan getirip tarlalarda, maden ocaklarında ve metro inşaatında çalıştırmış, hirosima ve nagazakiye atom bombası atarak toplu katliam yapmış, Vietnama, Afganistana, Suriye'ye ve Iraka özgürlük getirmek bahanesiyle saldırıp bu ülkeleri yaşanmaz hale getirmiş, 3 milyon kadına tecavüz etmiş, onlardan doğan çocuklar için yurtlar kurup hristiyan öğretisinde yetiştirmekte olan, kendi halkının % 80 nin ne olup bittiğinden habersiz, Anglosakson kökenli, yahudi anlayışlı, saldırgan ve sömürgeci ülke.

   
 10.  
  (Bkz: amerikan baharı)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam