1 2 3 4 5 6 7 8

abd'de yayılan olaylar

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. siyahi vatadaşın abd polisi tarafından öldürülmesinden sonra ülkede dalga dalga yayılan ve süpermarket yağmalarından cnn binası basmaya kadar uzanan ve birçok şehirde sokağa çıkma yasağı kararı alınmasına sebep olan protesto gösterileridir.

   
 2. Amerikan baharıdır.

  Kaygılıyız efenim.

   
 3. trump ın çıkıp bunlar hep fetöcü demesini beklediğimiz olaydır

   
 4. siyahi bir vatandaşın polis zulmüne mağdur kalarak, insafsızca öldürülmesi sonucu gerçekleşen olaylar. o videoyu izledim, bizim kalbimiz dayanmadı ama insafsız polis o insanın canına acımadan kıydı. ne zalim insanlar var bu dünyada. ha amerikan polisinin ilk vakası değildi. hakettiğini buldu bu zalim ülke, bir daha siyahi vatandaşlara insan gibi davranmasını öğrenirler.

   
 5. o değil de kimsenin sosyal mesafeye dikkat etmediği olaylardır. corona tabi bayram eder sonra amerikada.

   
 6. olayın aslında siyah veya beyazla alakası olmadığı ölenin AVM de güvenlikçi olduğu Öldüren polisin aynı muhitte görev yapması nedeniyle oluştuğu düşünülen kin ve nefretin ortaya çıkmasıdır. o beyaz olsa yine polis kinini kusacaktır. olay farklı boyutlara taşınmıştır.

   
 7. yanıyorsun fuat abi demek istediğim konu.

   
  (Bkz: yanıyorsun fuat abi)
 8. etki tepki meselesi..

  bir olay binlerce olayı tetikledi. aslında yıllardır abd'de ırkçı polisler zencilere zulüm ediyorlardı bunları biliyoruz. işte bu bilinenler zamanla birikti ve sokağa taştı yakındır turp'un kaçması..

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.