Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

90'lar

paylaş araştır

1. Ekmek arası nohut mu? Hiç duymamıştım..

Biz nohutu daha çok kışın önce kaynatıp sonra büyük bi tepside, sobanın üzerinde kavurup çayla yiyoduk,tabi tuzlu olcak..bi nevi leblebi işte...

2. Evet, somun ekmek arasına haşlanmış nohut. Tuz ve pulbiber. İşte hepsi bu kadar. Gerisi sizin iştahınıza kalmış

3. Bu biraz fazla karbonhidrata yüklenme olur :)

Dedi; pilavı ekmekle yemeye bayılan kişi...

:)

4. O da birşey mi ? Biz Mezopotamya'da ekmek arası lahmacun yiyiyoruz :))

5. Biz İç Anadolu'nun oburlari bunu nasıl kaptırmışız, neden ilk biz denemedik nedeennn :)

Patron çıldırdı, dağılalım, aç olabilirim şu anda :)

6. 90'lar deyince en çok özlem duyduğum şey samimiyet kokan sokaklar ,güzel komşumunlar, birlik, beraberlik ,yardımlaşma...

7. Ne güzel Kardelen,en azından zamanında bunları yaşayabilmek...

8. Taso, bilye, tetris :) körebe ve çocukluğum

En güzeli sokakta kan ter için de kalıp kapıyı çalmak annemin ise bana o en sevdiğim yiyeceği hazırlaması

Ekmek üzerine yağ onun üzerine şeker?

Masum ve temiz çocuklarız

9. Bizde yağ kullanmazlardi pek ama durum daha vahim ıslak dilimin üzerine şeker yada bazen kaymak olurdu,nadiren onu sürerdi annem,yemelere doyamazdik :)

10. 90'lara dair anılarım çoktur benim..

Basma dediğimiz ve kışın yakacak olarak kullanacağımız hayvanların tezeklerini döktükleri yer..

Köy çocuğu olmak bunu gerektirir..

O basmada iki kız kardeş kaleci olurduk, iki abilerimiz ise futbol takımlarını oluştururdu..

Ne o kokular ne de yoldan geçenler umrumuzda olmadan mutluluğu yaşardık ..

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.