Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

90'lar

paylaş araştır

1. Sokakta ki oynanan oyunlardan tutun, sanatçıları, şarkıları,tv dizilerine kadar efsaneydi..

Sizin aklınızda kalanlar.?

2. Ortaokul sıralarıydı. Bir kıza aşık sanıyordum kendimi. Onun için "yakan top" oynardım (gülücük)

3. Bakkalgazi bey,bizim de köyde en favori oyunumuz oydu,sonra saklambaç tabi,ezan okunana kadar oynar,bikmazdik "göz kırpan gülücük" olsun

4. 72Defne hanım,Köy dediniz aklıma geldi.

İnek senfoni orkestrası eşek maestro eşliğin de ve mükemmel tezek kokusuyla birlikte çelik çomak oynardık. Güzel yıllardı. (gülücük)

5. Bunu daha önce paylaşmıştım ama bikez daha yazıyım,

Kenar hoparlörleri renkli yanıp sönen radyomuz vardı,ben içinde adamların olduğunu düşünürdüm hep,o ışıklar yanıp söndükçe(farklı seslere göre değişik renkler yaniyodu) o abilerin içerden değiştirdiklerini boyları yetmeyenlerin merdivene çıktıklarını kuruyodum..

Çok mu saf mışım ne :)

6. Kasette çalıyorsa bizde de vardı. Disko topu gibi hopörler şahaneydi.

Teknoloji aldı götürdü. Şimdiler de klasikleşti maalesef onlar.

7. Evet çalıyodu,hemde çift gözü vardı..

Şu anda çok sevindim :)

Aynen çok güzeldi..

Maalesef öyle...

8. Galleria, Capitol ve Carrefour dan sonra AVM kültürünün hızla yayılması.

Kasetten sonra Compact Disc dönemine geçiş.

Müzik piyasasının, özellikle pop müziğin en canlı ve hareketli dönemi.

Özel TV ve radyoların hızla açılması ve gündemde olan ünlülük ve magazin kavramları.

Gazete okunan ve kupon biriktirilen dönem.

Televizyondan satış döneminin başlamış olması.

Terör, entrika, siyaset, karmaşık ilişkilerle dolu bir dönem.

Kıyafette marka olayının her zamankinden fazla önem arz etmesi.

Cep telefonu ile tanışma.

kuvvetler ayrılığı.

9. Doksanlar benim için güzel yıllar değildi. Evde annemden, okulda öğretmenden, sokakta gazoz kapaklarını üttüğüm ( gülücük ) çocuklardan dayak yediğim yıllardı. Kılıcım da yoktu ki "gölgelerin gücü adına, güç bende artık" diyeyim. Velhasıl kelam doksanlar benim için hiç xoş değildi.

10. Gundi dertlendik be :)

He-Man miydi o :)

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.