Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı

paylaş araştır

1. spoiler

Ülkemizde bulunan salgın nedeniyle alınan önlemlerden bir tanesi. İlgili kişiler tarafından pek de umursanacağını düşünmediğim ama gayet doğru bulduğum kısıtlama durumu.

2. 65 yaş üstü ile birlikte kronik rahatsızlığı bulunan 65 yaş altı kişiler için de getirilen yasaktır.

3. Vırusten tek rıcam sorumsuz davrananların canını almasını ıstemektır

4. Maalesef bugun yine bir kesim insanimizin dinlemeyerek sokaklara çıkarak deldigi yasaktır.

5. normalleşme sürecinde vaka sayıları artan Siirt, Van, Kayseri ve Şanlıurfa'da gerçekleşen yasak. bu gidişle eskiye döneceğiz, maalesef kural tanımaz bir şekilde, sanki virüs yokmuş gibi yaşıyoruz. anca başa gelince anlıyoruz.

6. daha önceden uygulanıp olumlu sonuçlar veren uygulamadır. bir ara normalleşme sürecine girilmesiyle askıya alınmış ve virüse yakalananların sayısı artmaya başlamıştır. şimdi koruma amacıyla yeniden ülke geneline yavaş yavaş geri getirilmektedir.

7. 81 ilde gerçekleşecek olan yasak. bu sefer tamamen bir yasak konmamış. saat 10 ile 16 arasında dışarıya çıkabilecekler. o saatler dışında dışarı çıkarlarsa ceza-i işlem uygulanacaktır ama bu saatleri kimsenin taktığını düşünmüyorum. gerçek anlamda kolluk güçleri yeterli denetimi yapmıyor. bekçi polise bırakıyor, polis bekçiye. iki başlılık oluştu bu iki kurum arasında. yaşlılarda bu fırsattan istifa ediyorlar, ne de olsa kimse çevirmiyor.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.