Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

31 mart yerel seçim sonucu

paylaş araştır

1. akp; %42

chp; %29

mhp; %12

iyi; %9

hdp; %8

şeklinde olacaktır diye tahminde bulunduğum konudur. - + 1 tüm partilerde oynayabilir diye düşünüyorum.

not; hiç bir ankete bakarak tahminde bulunmadım. kendi tahminimdir..

2. önceki seçimlerden çok ta farklı olacağını düşünmediğim sonuçlardır.

3. artık rutine dönmüş olan seçimleridir

büyük bir değişiklik olmayacaktır, istanbul ankara akp, izmir chp de kalacak

ilçe belediyeleri de aynı, herkes şikayetçi ama hiç kimse değişim için bir şey yapmıyor

sandığa gidince elim gitmedi diğerine diyerek yine eski usule devam diyecekler

4. AKP nin kazanacağı ama AKP nin Ankara ilini alamayacağını sezinlediğim seçimdir.

5. akp'nin üç büyük şehir belediyesini kaybettiği seçim. ankara'yı kaybeder ama İstanbul'u kaybetmez diye düşünüyordum. tahminin biri tuttu diğeri tutmadı. izmir'i zaten kazanamazdı, burasının sonucu belliydi.

şırnak'ın da çok farklı bir sonuç çıkartarak akp'li belediye başkanına evet dediği bir seçim oldu.

Uzun süre gündemden düşmeyecek bir seçim sonucu çıktı ortaya. Hayırlısı olur inşallah.

(Bkz: ankara)(Bkz: istanbul)
  6. İstanbul üzerinde halen net bir sonucun olmadığı sonucun manipüle edilmeye çalışıldığı bir seçimdir.

Oldu bittiye getirilmeye o kadar alışığız ki.İmamoğlunun sakin ve soğukkanlı tavrı bir dönüm noktası yaratacak gibi.

7. henüz kimin kazandığı belli olmayan seçimdir.

istanbul'u alan kazanır diyorduk o da belli değil.

ama tunceli kazandı o belli..

8. kıyı şeridinin neredeyse tamamının kırmızıya büründüğü seçimdir.

9. mhp hariç aşağı yukarı doğru tahminde bulunduğum konu..

cumhur ittifakı beni yanılttı maalesef.. istanbul ve ankara belediyelerinin chp'nin eline geçeceğini düşünmüştüm. istanbul'un adayı binali yıldırım zaten belediye başkanlığını kabul etmemesi gerekiyordu. sen tut attan in eşeğe bin, olacak iş değildi. ne yapsın recep bey ne derse hemen atlıyor. koltuk sevdası güdeceksen büyük düşün derim. misal cumhurbaşkanlığına oyna..

10. Bıyıksızlık özlemidir.

https://i.hizliresim.com/8a779r.jpg

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.