Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

paylaş araştır

1. sonsuza dek kutlanmasını istediğimiz milli bayramımız.

2. 96.yilini coskuyla kutladığımız ve sonsuza dek surmesini temenni edip surmesi icin her seyi yapacagimiz bagimsizligimizin bayrami.kutlu olsun, mutlu olsun.

3. 97.yıldönümünü bugün kutladığımız cumhuriyetimizin doğum günüdür.sonsuza dek var ol cumhuriyet. ulu önder mustafa kemal attaürk ve silah arkadaşlarını da saygı ve sevgi ile bir kez daha analım. Yaşasın cumhuriyet !

4. 98.yılının kutlandığı bugün, herkesin cumhuriyet bayramını tebrik ederim. Cumhuriyetimizin kurucusu gazi mustafa kemal atatürk, onun silah arkadaşları ve kurtuluş savaşında kanla başla mücadele etmiş tüm halk, hepsinin ruhları şâd olsun, nurlar içinde yatsınlar. Biz kurdukları cumhuriyete sahip çıkmaya ve onu yaşatmaya devam ediyoruz. Cumhuriyetimizin doğum günü kutlu olsun.

5. kötü niyetli insanlar tarafından paramparça edilen vatanımızı büyük bir aşkla, büyük bir fedakarlıkla, büyük bir mücadeleyle kurtarıp bugün bize huzur içinde yaşamayı sağlayan başta mustafa kemal atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve vatan mücadelesi için canını ortaya koyan tüm fedakar yurttaşlarımızı saygı ve sevgiyle 99. yılda gururla andığımız gündür. nasip olup yaşarsak seneye 100. yılını kutlamayı da dört gözle bekliyorum.

6. bu ıssız, gölgesiz yolun sonunda gördüğün bu tümsek;

Anadolu'nda , istiklal uğrunda, namus yolunda can veren Mehmed'in yattığı yerdir.

Bir Yolcuya şiiri ( Necmettin Halil Onan )

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.