Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

25 yaşına kadar pasif tüketici olmak

paylaş araştır

1. Ülkemizde zorunlu eğitimin 19 yaşında bitmesi ve bunun ardından üniversite eğitiminin de 2, 4, 6 sene kadar sürmesinin ardından insanların 25 yaşına gelmesi ancak en enerjik ve dinamik dönemlerinde hala hiçbir uzmanlığa vakıf olamamış, hiçbir şey üretememiş insanların artık yatkınlıklarının azalmasıdır..

2. kişinin eğitimini bitirene kadar bir şey üretememesi, aileye yük olup tüketmesi durumudur.

türkiye'de ne yazık ki 25'inden sonra üretebilen, üretmeye imkan bulabilen de şanslı sayılacaktır.

eğitimini bitirip ataması olmadığı için aileye yük olan evlat sayısı da çok fazladır ne yazık ki.

3. 25 yaşına kadar ki dönem, sürekli eğitimle geçtiği için, sürekli anne babasına bağımlı olan, onların verdikleri ile harcama yapan kişinin durumu.

okumadığı halde hala birilere yük olan insanlar varsa, bu kişiler toplum tarafından asalak olarak kabul edilir.

4. 25 yaşla sınırlı kalmadığı zamanlarında olabileceği , kendi ayakları üstünde durmama, maddi açıdan özgürlüğünü eline alamama durumudur.Ülkemizde işsizlik had safhada olsa da çalışmak isteyen illa ki ekmeğini çıkartacak bir iş bulabilir.

5. ispanya, güney kore, Finlandiya ve Meksika başta olmak üzere eğitim modellerinin incelenerek özümsenmesi ve gerekirse anayasaya madde olarak konup 20 sene değişmeyecek bir eğitim sistemi ile ortadan kalkabilecek sorun..

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.