1 2 3 4 5 6 7 8

25.02.2016 sözlük yazarlarına puan verilmemesi

paylaş araştır şikayetçiyim

1. puanlar benim için son derece mühim olduğundan bir tek benim fark ettiğim durumdur.

her sabah puancıklarımı kontrol edip, onları bir yavru kedi edasıyla sever okşarım efendim,

bu sabah da aynısını yapayım dedim fakat o da ne?

şok, şok, şok...

olay, olay, olay...

puanlar güncellenmemiş.

olamaaazzzz dedim ve fatihten kalan yarım şişe şarabı götürmemle birlikte, sözlük yönetimine sordum...

fekat, o da ne benden başkası durumun farkında değildi.

olamazdı böyle bişey,

bu...bu... bana ve değerlerime, hayatımın yegane anlamına büyük bir hakaretti...

hepinize teessüf eder, eldeki puanlarımı koruma altına almak için, dokunulmazlık talep ediyorum.

(Bkz: kafa bir milyon)
  2. valla benim de farkında olduğum ama bu da gözünü açar açmaz cimrilerin altınlarını sayması gibi koşup puanlarına bakmış demesinler diye ses etmediğim durumdur, konu sahibine laf sokmuyorum onu bi belirteyim bi de teşekkür edetim

ben gideyim

sanırım şu an sıvıyorum

3. Bazı yazarları bağlamayan durumdur.

Misal ben;

Puansız bir yazarım sözlüğün kuruluşundan beri. Ben de yazarım, ben de isterim puan(!), yönetime sesleniyorum buradan;

"bu...bu... bana ve değerlerime, hayatımın yegane anlamına büyük bir hakaretti...

hepinize teessüf eder, eldeki puanlarımı koruma altına almak için, dokunulmazlık talep ediyorum."

(tebessüm)

4. herkes puanına sahip çıksın benim puanımı kimse alamaz ,acaba puan dağıtılacak mı sorunsalı yaşanılan şok tablosu..

eğer bir dağıtım olacaksa bu gün 10 günlük peşin alıyım, sonra taksitle öderim yani senete gerek yok, söz senettir zaten.

biz de düşündük ama sormadık bi sorun niye sormadık..

hani şimdi uyanamamışlardır rahatsız etmeyelim diye ikazda bulunmadık yani biline.

(tebessüm)ey tebessüm seni hala imla kurallarına koymadılar .

5. bir çok yazarın farkettiği ama sistemsel bir sorun vardır ya da yönetim uyuyakalmış diye düşünmemiz ile sesimizin çıkmadığı durumdur.

yani kimse demesin ki, önce ben farkettim, diğer yazarlar fark etmedi diye.

6. yönetimden bir açıklama beklenen, bir çoğumuzun farkına vardığı, ancak " puan için mi yazıyorsunuz" eleştirisini de doğal olarak beraberinde getirebilecek olan, sözlük yazarlarının nezaketen de olsa

"hayıııııır tabi ki" diye yanıtlayacağı ama için için de "ama benim puanımdı o, önemliydi benim için" diye hayıflanacağı durumdur.

öz eleştiri: vay be ben de dertliymişim ya bu konuda"

7. okuduğumda yüzümde bir gülümseme yaratan ve hemen puanıma baktığım sıralamamı gördüğüm daha çok ekmek yemem gerektiğini belirten konu başlığı

8. puan ne ayol? diye düşündüren konudur.

(dünyadan habersiz yazar gülümsemesi)

9. müjdeler olsun!

müjdeler olsun! diyerek konuyu açan yazardan muştu hediyesi isteme hakkını kendimde görmeme vesile konudur.

hadi yine iyisin, iyiyim, iyisiniz, iyiler

10. bana, "hadi yine iyisiniz, sayemde puanları topladınız köftehorlar" deme fırsatı veren başlıktır.

elim ayağım boşalmıştı resmen, nasıl rahatladım anlatamam.

puan hakkımız, söke söke alırız.

(Bkz: ironi)(Bkz: puanlama sistemi)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam