Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

23.11.2016 beşiktaş vs benfica maçı

paylaş araştır

1. Beşiktaş'ın aşırı şansıyla gir bir şekilde 3-3 e getirdiği maç.kabul edelim ciddi ters köşe olduk.

2. beşiktaş'ı kendi takımları ile karıştıran sarışın kızkardeşlerin fena üzüldüğü maçtır.

hayatı kendi başarıları ile övünmekten ziyade onun bunun başarısızlığına sevinme ekseninde yaşayan ve kıskançlıktan ellerinde sardıracak başka futbol kriteri olmayan bu tipler ancak arkalarından rahmet okutur o kadar.

beşiktaş bu o kadar.

(Bkz: kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar)
  3. 10 yılda bir devlet eliyle şampiyon yapılan, şampiyonlar ligine katılıyorum diye avupa ligi ayarında grupta mücadele eden ve balıyla ofsayttan goller atrak puan alabile. Beşiktaş'ın oynadığı son bal maçı.

Sanki kendileri çok eminmiş gibi rakiplere sataşan taraftarlar acaba kendisi inanıyor muydu sormak lazım gerçekten..

4. valerenga maçını tersten hatırlatan maç.

kabul etmek lazım, şampiyonlar ligindesin ve 3-0'tan maçı 3-3'e getiriyorsun, büyük başarı. kiev maçını da bir zahmet kazansınlar artık.

5. Sonucuna bakarak Beşiktaş camiası tarafından da sözlüğümüzün takip edildiğini düşündüren maç. bundan sonra kimse bana sözlük okunmuyor diyemez.

daha geçtiğimiz günlerde "Beşiktaşlılık duruşu" konusuna yazmıştım; bu ölü ozanlar derneğinden bir halt olmaz, 3-0'dan asla maç çeviremezler diye. vay arkadaş, sen yeme içme hemen plan yap, sofis'in ettiği lafı ona susuz yedir tekrardan, olacak şey değil! sinsi bunlar sinsi, kahneemm! (gülücük)

çocukken bizim evde yer gök sarı lacivertti. psikopat fenerli babam farklı takımların adını ansak herhalde evlatlıktan reddederdi bizi. ancak yabancı takımlarla maçların olduğu gün, türk takımının formasının rengi ne olursa olsun bizim için forma kırmızı beyaz Ayyıldız olurdu. bir hafta önceden küfrettiği futbolculara yabancılarla oynarken "oğlum", "aslanım" diye hitap etmeye başlardı.

ben bu kültürde veya holiganlıkta (ne derseniz işte adına) yetişmiş bir insan olarak akşamki maç için beşiktaş'ı tebrik ediyorum. memnun oldum, şampiyonlar liginde başarılarının artmasını temenni ederim.

(Bkz: beşiktaşlılık duruşu)
  6. sarıların çok üzüldüğü maçtır. oysaki beşiktaş milli takımı dün gece türkiye'yi devler liginde temsil etmiştir. onurlanacağı yerde hasetinden çatlayanlara diyecek söz kalmamıştır.

7. avrupa ligi ayarında mücadele ettiği grupta ilk maçtan itibaren balla,şansla,ofsaytla goller atarak puanlar alan beşiktaşın şansını son maça taşıdığı mücadele.

8. her ne kadar ezeli rakibimizde olsa, Şampiyonlar Ligi gibi üst bir seviyede resmi maçlarda henüz mağlubiyetle tanışmadığı stadında karşılaşmayı 3-0'dan 3-3'e getiren rakibimizi alkışladığım maç.

9. şampiyonlar ligine de ballı kaymaklı çamur atan sarışınların, vizyon olarak kendilerine galaksi ligi filan koyduklarını düşünmeme sebep olan maçtır. devler liginde namağlup son maça geliyorsun, çıkma şansın yüksek, hatta grup lideri olma ihtimalin dahi var, uefa garanti, ama sarışınlar kendi ülke takımlarının bu başarısını hazmedemiyor. ne diyelim; herkese benden soda.

10. fenerbahce şampiyonlar liginde çeyrek finale yükseldiği dönemde yabancı sınırlamasının kalkmasına şiddetle karşı çıkan ve aradaki uçurumu kapatamayacağını anlayarak papermoon kardeşliği yapan üçüncülerin devlet eliyle şampiyon yapıldıktan sonra galatasaray balına yaklaşan hatta geçen balı sayesinde bugünlere geldiğini gösteren maç.

geçiniz bu türk takımı ayaklarını.. dün gerçekleşen milyonda bir olabilecek bir şeydi o da ofsayt gol üstüne penaltı sonrasında gerçekleşen durum.

zaten ligimizde tapulu hakemleri var, avrupada da şans demek ki hep lehine işliyor.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.