Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

23.06.2019 ibb başkanlığı seçimleri

paylaş araştır

1. 23 haziranda gerçekleşecek olan İstanbul büyükşehir belediye başkanlığının tekrar seçim tarihidir. daha önceki seçimlerde bağımsız aday olan özge akman, tkp adayı zehra güner Karaoğlu ve bağımsız aday Aysel tekerek , ekrem İmamoğlu lehine adaylıktan çekildiklerini açıkladılar.

bu 3 adayın 31 martta aldığı toplam oy yaklaşık 14.400

2. bildiğimiz üzere 31 marta istanbulda yapılan yerel seçim itiraz üzerine iptal edildi. 23 haziranda yeniden yapılacak olan seçim istanbul halkını bıktıracak olan seçimdir. zira seçime doğru halkın iyice ruhu sıkılmaktaydı ve bunun üzerine ikinci bir seçimde daha da sıkılacaktır. seçim sonucunun değişeceğini pek sanmıyorum ama abes olup muhalif partinin taraftarlarının büyük bir çoğunluğun itiraz ettiği şey aynı zarfa konulan üç oydan birinin geçersiz sayılıp diğerlerinin geçersiz sayılmasıdır. ilçeleri kazanınca iyi ama ili kaybedince kötü oluyor. ekrem imamoğlu'nu akp'nin geleceğine karşı tehdit olarak görenler onu şimdiden engellemek için canlarını ortaya koyacak şekilde mücadeleye başladı bile. ayrıca akp'ye karşı eski akp kurucu üyelerinin birleşerek yeni bir parti kuracaklarına dair söylentiler de gün geçtikçe artıyor. yetişkin yaşdakilerin büyük çoğunlunun ekrem imamoğluna oy vereceklerini söylemişlerdir. yeniden yapılan seçim anket sonuçlarına göre de ekrem imamoğlu büyük çoğunluğu kapmış gözükmektedir. oy kullanma yaşı gelmiş olan genç kesimde oylarını ekrem imamoğluna vereceklerini bidirmişlerdir.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.