Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

23.02.2016 arsenal vs barcelona maçı

paylaş araştır

1. siyasi mesajını normalde giydiği formasına kadar yansıtan, her fırsatta her platformda belli edenlerin galip geldiği maç.

Adamlar kendi çakma özerk bölgelerinin bayrağını formasında kullanıyor daha ne yapsın..evet zamanında diyarbakırsporla hazırlık maçı yapmak istiyoruz diyen kulüp bu kulüp. a pardon bunların siyasetle hiç ilgisi yok tamamen sporla ilgili bu kulüp haksızlık etmişiz. entry gireceğim diye boş konuşanları gösteren maç başlığı olmuştur.

2. Özerk bölge'yi cümle içinde kullanan ama anlamını bilmeyenleri gösteren konu olmuştur.

Anayasal bir haktır adamların özerkliği ve bölgeli bir devletin, kendi dilini özgürce konuşabildiği bir bölgesinin takımıdır barcelona. Siyaseti yapqn barcelona fc'nin kendisi mi yoksa ait olduğu özerk bölge mi diye sorarlar adama.

Alteltic bilbao'ya laf atılsa hak veririm de, franco'ya karşı zafer kazanmış, özgürlükçü bir bölge takımına ayıp oluyor. Salt Spor merakıyla siyaset öğrenildiğini sananlarda bazı temel bilgilerin eksik kalışına şaşmamak lazım tabi.

3. futbolun hiçbir zaman sadece futbol olmadığının çok güzel ispatı olan maç. o yüzden o kadar konuşuyoruz biz de. *gülücük*

arsenal'in direncinin kırılmasıyla barcelona'nın bulduğu 2 golün neticesinde artık turun barca'ya geldiğini söyleyebiliriz. arsenal'i deplasmanda ancak bir futbol mucizesi kurtarır bu saatten sonra.

4. kendim uluslararası ilişkiler uzmanı olmadığım için detaylı bilgimin olmamasına rağmen beni aydınlatacak "aydın" profesörleri bulduğum maç başlığı.

ispanya zaten 3 ya da 4 e bölünmüş durumda. bask bölgesiyle katalanların ne farkı var bilmiyorum. ikisi de kendine has dilini konuşan, ispanyanın geleneklerine karşı çıkan -aynı türkiyede olduğu gibi- , ispanyayı neredeyse resmi olarak tanımayan bölgeler. hatta katalanların devlet olma çabaları son aşamada diye biliyorum. barcelona fc de bunun bir uzantısı, kendi formalarında, bayraklarında katalan bölgesinin bayrağını kullanıyorlar hatta zamanında puyol dahil birçok barcelona takımının oyuncusu "katalan milli takımı" nda oynamak istediklerini belirttiler.

şimdi barcelona fc siyasete hiç bulaşmamış oluyor ama athletic bilbao bulaşmış oluyor anladığım kadarıyla o zaman...

5. hücum nitelikli oyuncularla savunma yapmaya çalışan arsenal'ın kaybettiği ve yüzde 99 elenmesine sebep olacak maç.

6.  
    (Bkz: İspanya'nın siyasi yapısı)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.