1 2 3 4 5 6 7 8

21 eylül'de anaokulu ve 1.sınıfların okula başlaması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. yök ün tüm üniversitelere gönderdiği yazıyla güz döneminin tamamını uzaktan yapılması kararı çıkmışken, kendini kontrol edemeyecek, şakalaşacak , maskeyi oyuncak haline getirecek yaş grubu için oldukça riskli karar.

  umarım 1 çocuğun bile başına bir şey gelmez.çünkü hacettepe üniversitesi enfeksiyon hastalıkları bölümünün 220 çocuk üzerinde yaptığı araştırmada virüs bulaşan 220 çocuğun yüzde 71,8 i hastalığı hafif ve orta seviyede geçirmiş. belirti göstermeden geçirenlerin oranı sadece yüzde 25.

  yani çocuklarda görülmüyor,bulaşmıyor algısı oldukça yanlış. zira bu çocuklardan 2 si vefat etmiş.

  dün cumhurbaşkanı da açıkladı bu şekilde açılacağını fakat riskli görüyorum ben. bu dönem uzaktan devam edilmeli.

  ailelerin ne kadarı çocuklarını gönderecek bakalım.

   
 2. çocukların virüsü bulaştırma olasılığının düşük olması sebebiyle alınmış karar. arkadaşına ya da başkalarına bulaştırma ihtimalleri çok düşük. bir yerden başlanacaktı ve başlandı. olumlu sonuçlar çıkar umarım.

   
 3. spoiler

  yapılan araştırmalara göre bulaştırıcılığı en yüksek yaş grubunun 10-19 yaş arası olduğu ve çocukların sadece dörtte birinin bu virüsü belirtisiz geçirdiği dikkate alınırsa, riskli bulduğum ve gidişata göre karar verileceğini düşündüğüm uygulama.

  umarım çocukların başına bir şey gelmez. Spoiledaki haberde de belirtildiği gibi çocukların,yetişkinlerden daha fazla bulaştırıcı olduğu ortada.ve bugüne kadar maalesef 15 yaş altındaki 12 çocuğumuz vefat etmiş.

  allah korusun..

   
 4. ilk hafta okula gidip , ikinci haftadan sonra tekrar iptal edeceklerini düşündüğüm karar

   
 5. ilk hafta sadece 1 gün, daha sonraki haftalar ise 2 gün okula devam edilme şekliyle uygulanacağı açıklanan durum. 3 haftalık periyottan sonra da diğer sınıflar için karar verilecekmiş.

  sanırım 3 hafta bir denek süresi olacak. gerçi vakaların artmasının umurlarında olduğunu sanmıyorum. 1100lerde vaka varken okulları açmadılar, şimdi 1700-1800 lere dayandı, salgın aldı başını gitti okul açma derdine düştüler.

  aklı başında velinin göndermeyeceğini düşünüyorum.

   
 6. cehaletin covidden daha ciddi bir hastalık olduğu açısından değerlendirince yerli yerinde bir karardır.

  ortalama ölüm yaşı 74,7 olan bir hastalığı bahane ederek istikbalde kara cehalete mahkum olmamıza sebep olanların ya aklından ya da ihanetinden şüphe etmek gerekir.

  daha çok oy alabilmek için eğitim seviyesinin düşmesi gerektiğini tvlerde açık açık dile getiren akpli bakanların icraatleriyle kıyaslanınca aslında epeyce cesur, epeyce vatansever bir karar.

   
 7. ders süresinin 30 dakikaya,tenefüslerin ise 10 dakikaya düşürülerek uygulanacağı, ders saatlerinde ise hiçbir değişikliğin yapılmadığı, yine haftada 30-35 saatlik ders programının belirlendiği uygulama.

  21 eylülden 3 hafta sonra 2 ve 8.sınıfların açılacağı sonraki 3 haftalık dönemde de 12.sınıfların açılacağı söylenmekte.zaten o zamana kadar vaka sayılarını görmüş oluruz. 30-32 derece havada ortalık bu kadar karışıkken, soğuklarda düşünemiyorum. allah korusun hepimizi.

   
 8. görevi milleti eğitmek olan milli eğitim bakanlığının varlık amacına uygun kararı.

  ağaç yaş iken eğilir diye boşuna dememiştir atalar.

  uygun yaşları geçmeden sınıf disiplinini almaları hayatlarını ve kimliklerini etkileyecek, dolaylı olarak tüm ülkeyi etkileyecek.

   
 9. ölüm ve vaka sayılarının hızla arttığı dönemde inatla yapılan eylem.

   
 10. gereksiz eylem.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.