Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

2016-2017 euroleague sezonu

paylaş araştır

1. değişen formatı ile dün akşam itibariyle normal sezonu sona eren ve çeyrek finale yükselen 8 takımın belli olduğu sezondur.

çeyrek final eşleşmeleri :

real madrid - darüşşafaka doğuş

cska moskova - baskonia

olympiakos - anadolu efes

panathinaikos - fenerbahce

2. 3 türk takımımızın çeyrek finale kaldığı ama sosyal medyada tineri bol çekmiş taraftar gruplarının takımlardaki türk oyuncuların az olmasından dolayı gölge düşürmek istedikleri başarı. zaten fabri, marcelo,tosic,adriano,babel,atiba,quaresma,aboubakar,talisca da türk vatandaşı zaten.

(Bkz: kaale almamak)(Bkz: kafan güzelmiş canım güle güle kullan)
  3. gelecek hafta salı günü itibariyle play-off mücadelelerinin başlayacağı yorgun ve uzun sezonun son düzlüğü.

4. fenerbahçenin performans olarak zikzağın kralını yaptığı sezon.

sezon boyu daçkaya iki maçta yenil, evinde işi bitmiş maccabiye yenil,normal sezonun son haftalarında iddiasız barcelonayı zar zor uzatmada yen sonra kalk git panaya deplasmanda üst üste iki tokat at.

5. 3 türk takımlı final fourun çok ta uzak olmadığı sezondur. ciddi ciddi bu ihtimal vardır ama ben yine de sadece fenerbahcenin kalabileceğini düşünüyorum.keşke hepsi kalsa. efes saha avantajını eline geçirdi ama bence yine de seri son maça gidecek.

6. efesin ardından darüşşafakanın da avantajı eline geçirdiği ve saha dezavantajıyla beşleyen 3 takımımızın da saha avantajını eline geçirdiği playoff ların yaşandığı sezon.

tabi ulaşamayanlar türk oyuncular yok kadroda,hiç türk oynatmıyorlar diye bik bik ötüyor anca.

7. fenerbahçemizin bugün panayı bir kez daha süpürerek final foura yüskeldiği sezon.tebrikler fenerbahçem. normal sezonun son haftalarında kötü sonuçları umudumuzu kırmıştı ama sakatlar takıma geri dönünce yine bildiğimiz fener çıktı ortaya.

ellerinize, ayaklarınıza, yüreğinize sağlık.

8. Fenerbahce ve cskanın ardından real Madrid'in de final foura kaldığı sezon.

Diğer seride ise Efes içeride kazanırsa final foura kalan son takım olacak.

9. final fourda 19 mayıs 2017 günü fenerbahce ile real madridin eşleştiği, cska nın rakibinin ise gelecek hafta oynanacak olan olympiakos-anadolu efes play off serisi 5.maçında belli olacak olan sezon.

yoğun oldu,yorgunluk oldu ama son noktaya kadar getirdik. o kupa istanbulda kalacak !

10. artık son haftasına girdiğimiz ve son düzlükte en heyecanlı bölüme girilen sezon.

cuma günü yarı final maçları oynanacak.

Fenerbahçe - real Madrid

cska - olympiakos

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.