Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

18.12.2020 galatasaray'a verilen penaltı

paylaş araştır

1. bugün oynanan karagümrük-galatasaray maçının 90+6.dakikasında karagümrüklü defans oyuncusunun önünde olan topa vurmak üzere iken galatasaraylı diagnenin arkadan gelip faul yapmasına rağmen hakemin galatasaray lehine karar verebilmek için en ufak an yakalamaya çalışması üzerine değerlendirdiği pozisyon.

vardaki hakem desen fanatik galatasaraylı zorbay küçük.. başka sözüm yok..

2. olur böyle şeyler diyerek başlık sahibinin aslında kendisince mazeretler aramasıdır.

yaw Galatasarayımız yenilmiş hala bir şeyler bir şeyler..

neyse hazır birileri penaltı demişken konuma döneyim.

Süper Lig'de ilk haftanın kapanış maçında Fenerbahçe, Gazişehir Gaziantep'i konuk etti. Sarı-lacivertliler, mücadelenin ilk 23 dakikasında 3 penaltı kazandı. 6. dakikada Max Kruse'nin düşürülmesi sonrası hakem beyaz noktayı gösterirken atışı kullanan Moses fileleri havalandırdı. 12. dakikada bu kez Kanarya'dan kaptan Emre Belözoğlu yerde kaldı. Hakem yine penaltıya hükmederken ilk penaltıyı kullanan Moses bu kez kaleci Günay'ı geçemedi. Fenerbahçe 23. dakikada ise VAR incelemesi sonrası penaltı kazandı. Topun başına geçen kaptan Emre Belözoğlu farkı 3'e çıkaran isim olurken Kadıköy'e de golle döndü.

canlı canlı penaltıları da izleyin. nokta

3. galatasarayın hakem yardımlarına rağmen yenilmesinden sonra sadece kendilerinin inandığı ve futbolu az buçuk bilen insanların komedi olarak nitelendirdiği penaltı.

bu arada bahsi geçen maçta verilen 3 penaltının 3 ünün de tartışmasız net penaltı olduğunu hatırlatalım.

https://tr.beinsports.com/haber/fenerbahce-gazisehir-gaziantep (bu maçın özeti)

https://twitter.com/10mbwanasamatta/status/1163537705759907842 (bu da krusenin tartışmalı olduğu iddia edilen pozisyonundaki yavaşlatılmış gösterim.Çok net bir temas var.Oyuncunun denge ayağına vuruluyor ve oyuncu doğal olarak yere düşüyor.)

çok şükür tarihimizde bir sezonda 20 küsur penaltı golü atarak gol kralı yapılan fetöcü vatan hainleri, penaltı deyince akla gelen kendini her fırsatta atan fetöcü hırsız gibi adamlar bulunmuyor. rizedeki gibi saçma sapan hakem kararlarıyla şampiyon yapılmıyoruz.

Ama allahın da bir adaletinin olduğunu biliyoruz.bu akşam bunun en güzel örneği.

4. spoiler

tanım: başlık sahibi yine yine uzun uzun anlatmış olduğu bir garip başlık.

ben diyorum ki olabilir sizlerde penaltı kullanıyorsunuz. bizde

siz bu sefer diyorsunuz ki diagne şu bu.

ben diyorum ki... yopk ben daha bişr şey demiyorum yukarıdaki görüntüye bakmakta yarar var.

görülüyor ki peantı olurken farklı açılar diye bir kavram var.

sen penaltı değil dersin ama aaa penaltıymış dersin.

sen diagnenin hani pozisyonuyla kara verebiliyorsun. sana sunulanı...

bir diğer husu yine fetö olayına gelmesi sanki fenerbaçe de fetöcü futbolcular çıkmadı. komik.maalesef bilip bilmeden konuşmak mazeret değildir.

neyse yarın malatya kayısı alayım ben

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.