Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

17.03.2020 avm ve lokanta hariç her yerin kapatılması

paylaş araştır

1. içişleri bakanlığının 81 ile gönderdiği genelge ile avm ve lokanta haricindeki tüm mekanların kapatılması olayı. virüsün yayılmasını engellemek adına atılması gereken doğru bir adım.

2. Çay ocakları da açıkmış, haydar abi öyle dedi. Sokağa çıkma yasağından önceki level.

3. yavaş yavaş sokağa çıkma yasağınında geleceğini düşündürten uygulama

4. bilinçli vatandaşların yaşadığı bir ülkede işe yarayabilecek bir uygulama.

bizim ülkemizde işe yarayacağını sanmıyorum. kızı virüs şüphesi sebebiyle gözlem altında tutulan adamın kızını kaçırdığı, envai çeşit milletten adamın bir araya geldiği umre ritüelinden sonra ülkeye girdiği anda gözlem altında tutulmayı gereksiz gören ve hatta buna isyan edip kaçmaya çalışan insanların olduğu yerde işe yaramaz.

sokağa çıkma yasağı gelse, adam evindeyken virüsün belirtilerini kendinde, eşinde, çocuğunda vs. görse hemen 112'yi mi arayacak? çoğunluk belki o duyarlılığa sahiptir ama her mahallede 5 tane ilk paragraftaki örnek tipler olsa (ki fazlası bile vardır) sokağa çıkma yasağı bile etkili olamaz.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.