1 2 3 4 5 6 7 8

15 dk farkla şehit sayılmaması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. İzmir'de 2018 yılında görev yerine gitmek için karşıdan karşıya geçerken panelvanın çarptığı polis memuru Buket Keleş'in görev saatinin 19.00'da başladığını, kazanın ise 18.45'te olduğunu söyleyip şehadet belgesini verilmemesi.

  Bazen kurum ve kuruluşları anlamak mümkün değil. Adı üstüne göreve giderken kaza olduğu apaçık ortada iken....

  Allah Rahmet Eylesin

   
 2. şehitlik makamının tartışılması gerektiğini düşündüren konu.

   
 3. polisin sahipsiz olduğunu gösteren başlık.

  vay anasını arkadaş ya.. arkadaş polisin yasasında zaten 7/24 saat vazife demektir. bu rahmetli oraya/kazaya süs için gitmedi. bir göreve intikal etti. Ve orada rahmetli (şehit) oldu. mesela çok aleni bir şey olsa mesela... kendisi "izindeyken" başına bir hal gelseydi veya olmaması gereken bir ilçede iken başına bir hal gelseydi... vb vb neyse... burada bir göreve gidiyor. Bakın "Görev almak üzere" yazıyorsunuz bunu da devlet kurumu SGK yazıyor. Görev almak... yahu.. servis aracı diye de bir saçmalık uydurdunuz ona da şunu söyleyeyim diyelim ki servis aracı yok veya bozuldu ne olacaktı... bazen bu kurumları ve çalışanları anlamak mümkün değil...

   
 4. bu kadar basit detaylara takılmanın ne kadar gereksiz ve anlamsız olduğunu gösteren, acısını ancak yaşayanın anlayabileceği, polisimizin ölümünün şehitlik mertebesinde sayılmaması durumu. ne olacak 15 dk önce olsa ne sonra olsa ne..

   
 5. 15 dakika sonra ölüp şehit sayılmasından daha normal durum.

  ölüm hayatın her yerinde hepimize aynı uzaklıktayken neden silahı olanlar şehitlik haklarını alma konusunda şerbetli.polis, asker, bekçi ölünce şehit sayılıyor da derste ölen öğretmen, hastanede ölen temizlikçi, trafikte ölen şoför, tarlada ölen çiftçi neden şehit sayılmıyor.

  ülkesine hıyanet düşünmeyerek yaşayan ve üreten bir çiftçinin ölene kadar pestili çıkıyor, ölürken ağzında diş kalmıyor, yaz-kış, ayazda-güneşte çalışmaktan cildi kayışa dönmüş halde ölüyor.çileyse çile, üretmekse üretmek, iyi niyetse iyi niyet...

  sınırdışında tırları yakılan ve öldürülen tır şoförleri yaptıkları işle millete ve ülkeye hizmet etmiyor da sadece kolluk kuvvetleri mi ülkeye hizmet ediyor?

  kimse kimseyi zorla kolluk gücü yapmıyor, bu meslekler tamamen tercihler sonucu elde ediliyor.maaşlı işim olsun sırtımı devlete dayayım diye düşündüğü için bekçi olmak, polis olmak, uzman erbaş olmaya can atan milyonlar var.

  çalışırken kendilerinden daha nitelikli milyonlarca işsiz gençten daha iyi maaş alarak mükafaktalarını alıyorlar bir de üstüne öldüğünde bütün ailesine ayrıcalıklar, aileden bir kişiyi memur yapma, ömür boyu maaşlar vs vs vs veriliyor.

   
 6. sgk nın yaptığı cinlik. Sabah sabah gerildim gencecik kıza mı üzülelim SGK nın yaptığı cinliğe mi kızalım. Umarım en azından ailesini rahatlatacak kızlarını huzura erdirecek bir karar çıkar. göreve giderken öldüğüne göre şehit sayılması gerekmez mi!?

   
 7. sosyal medyanın gücü ile verilecek olan mertebe.

  bizim ülkemizde işler bu şekilde ilerliyor. bir karar veriliyor, ondan sonra sosyal medya aracılığıyla toplanıp, toplu bir ses çıkarılıyor. sonra herkes dediğini ya da aldığı kararı unutup, pardon diyorlar.

  allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun polisimizin.

  şehitlik mertebesi verilmeli mi verilmemeli, bu çok tartışılacak bir konu bizler açısından ama kanunların koyduğu bazı nüanslar var. mesela; emeklilik için 60 yaşını bekliyorsan bu kuralsa, orada da bir mesai kavramı vardır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.