1 2 3 4 5 6 7 8

13.12.2018 Ankara'da yüksek hızlı tren kazası

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. spoiler

  Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren'in üst geçite çarpması sonucu gerçekleşen kaza. üst geçit çarpma sonucu vagonların üzerine düşmüş. yaralılar varmış, inşallah sadece yaralılar vardır. Geçmiş olsun.

   
 2. ankara-konya seferini yapan yüksek hızlı tren kazası.

  yapılan ilk açıklamalarda kazanın sabah 6.30 civarı,ankara garından konyaya hareket eden trenin yenimahalle marşandiz istasyonunda önce banliyo treniyle çarpıştığı sonra ulaştırma bakanlığından yapılan açıklamayla yol kontrolü yapan lokomotife çarptığı söylendi.kazada üst geçidin de 2 vagonun üstüne çökmesi sonucu bazı vagonlarının da devrildiği belirtildi.ankara valisi vasip şahin,kazada 4 kişinin hayatını kaybettiği,43 kişinin de yaralandığını belirtti.

  ülkemizde olan tren kazalarının son bulması ümidiyle ölenlere alahtan rahmet,yaralılara da acil şifalar diliyorum.

   
 3. yine kimsenin sorumluluğu üstüne almayacağı, kimsenin hesap vermeyeceği, kimsenin istifa etmeyeceği ve takdir-i ilahi denilip geçilecek ve unutulacak olan kaza.

   
 4. an itibari ile 9 ölü 47 yaralının olduğu feci bir kaza.

   
 5. makascının zamanında makasları değiştirmemesi sonucu gerçekleştiği kanısına varılan kaza. makascı ben makasları değiştirmedim sanırım demiş. yalnız adam değiştirip değiştirmediğini bile hatırlamıyor. insanın aklına suçu bu garibana mı yıktılar acaba dedirtiyor resmen. insan yaptığı işi hatırlamaz mı? hem 9 can gitti, hem de oluşan maddi zarar.

   
  (Bkz: makas)
 6. sözlüğün bittiğini gösteren en önemli entry

  7 entry nedir lan

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.