Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

05.04.2018 eskişehir osmangazi üniversitesinde silahlı saldırı

paylaş araştır

1. eskişehir osmangazi üniversitesi meşelik kampüsü eğitim fakültesinde olan olayda bir öğretim görevlisinin 4 öğretim görevlisini silah ile öldürmesiyle sonuçlanan olay.

mahallemde olduğu için okulu iyi bilirim, tıp fakültesinin olması sebebiyle hiçbir şekilde arama ve kimlik kontrolünün yapılmaması sebebiyle içeriye rahatlıkla bazuka bile sokabileceğiniz mekandır.

onlarca güvenlik görevlisinin olduğu okulda sadece adres anlatmakla görevli olduklarını zannediyorlar sanırım.

olayla ilgili henüz tam açıklama yapılmadı, görgü tanıkları "şimdilik 4" diyor.

planlı programlı bir şekilde vurduğunu söyleyenler de var.

eğitim var olduğu bir kampüsün kalbine kadar terör giriyorsa daha ne denilebilir ki?

2. saldırgan hakkında çeşitli iddiaların dolaştığı üzücü ve düşündürücü katliam. türkiye insanlığını kaybetti. insanlığını kaybeden bir ülke vatan toprakları dahil her şeyini kaybetmeye mahkumdur. bir doçent tarafından saldırganın gerçek ve tescilli fetöcü olduğu, defalarca şikayet edildiğini ama işlem yapılmadığını, rektörlük ve üniversite yönetimi tarafından korunduğu vs. söyleniyor. bunu söyleyen doçentin iddiaları oldukça vahim ve şaşırmıyorum çünkü gerçek fetöcülerin korunduğunu bal gibi biliyorum. bunları koruyup alakasız bir sürü atatürkçü öğretim görevlisi ihraç edilmiştir. rektör ise doçentin iddialarına henüz sessiz sadece saldırganın öldürdüklerini fetöcü olmakla suçladığını ve kendisininde fetöden soruşturulduğunu ve aktif görevde olduğunu söylüyor. şunu da eklemek gerek sivillere mermi hakkı 200'den 1000'e yükseltildi. biz polislerin bile 200 hakkı var onuda alamıyoruz. birde silahlanmayla ilgili önerge yine iktidar tarafından reddedildi. ne bekliyoruz bu olaylar daha da artmasın ona dua edin dediğim başlık.

3. spoiler

duayen gazeteci ve yazar aktrollerin ve akp yandaşlarının okumaktan korktuğu bir gecede cahil bırakılmış halkın korkulu rüyası yılmaz özdil'in 7 nisan 2018 tarihli köşe yazısında muazzam bir şekilde anlattığı üzücü ve düşündürücü olaydır. yazı mutlaka okunmalı dediğimdir.

4. Olayın vuku bulduğu bahse konu üniversitenin rektörünün bugün istifa ettiği son dakika haberi olarak ajanslara düşmüş üzücü olay.

5. aynı şekilde hala ve hala giriş ve çıkışlarda herhangi bir güvenlik tedbirinin alınmadığı kampüste yaşanılan son zamanların en büyük olayıdır.

be kardeşim 4 akademisyen hayatını kaybetti üst araması hala neden yapılmaz? elini kolunu sallayanın rahatlıkla dolaştığı yer yaparsınız orayı?

anadolu üniversitesinde adamın kulağından kan alıyorlar içeri girene kadar.

not: kulak değil o.

6. rektörün daha önce yapılan şikayetleri sümen altı ettiği gerekçesiyle oklar kendisine yönelince istifa etmesine sebep olan olay.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.