Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

01.10.2020 rio ave vs milan maçı

paylaş araştır

1. sonlarına denk geldiğim ve futbol tarihinin unutulmayacak maçları arasına girebileceğini düşündüğüm dramatik maçtır.

eleme tek maç üzerinden oynanıyor ve kazanan tur atlayacak. maçın normal süresi 1-1 berabere bitiyor. uzatmaların ilk dakikalarında portekiz temsilcisi rio ave bir gol bulup 2-1 öne geçiyor ve bundan sonraki 30 dakika tamamen milan baskısıyla geçiyor.

maçın 120.dakikasında rio aveli defans oyuncusu maçın son dakikasında ceza alanına gelen topa bilerek ve isteyerek elle müdahale edip penaltı yaptırıyor.

hakan çalhanoğlu penaltıyı gole çeviriyor skor 2-2 oluyor ve hakem başlama vuruşunu dahi yaptırmadan maçı bitiriyor.

penaltı atışlarında her iki takım da ilk 5 penaltısını gole çeviriyor. milan 7. ya da 8.atışını tam hatırlamıyorum kaçırıyor,ondan sonra gelen rio aveli oyuncunun penaltısı kaleciyi geçip önce bir direğe sonra diğer direğe çarpıp kaçıyor. sonra bütün oyuncular penaltı kullanıyor ve sıra kalecilere geliyor. milan kalecisi penaltıyı kaçırıyor, rio ave kalecisi de kaçırıyor.milanlı oyuncu yine kaçırıyor , rio aveli oyuncu 11.penaltıda yine kaçırıyor. ve en son milanlı oyuncu penaltıyı attıktan sonra rio aveli oyuncunun penaltısını milan kalecisi kurtarınca milan tur atlayıp gruplara kalmış oluyor..

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.