1 2 3 4 5 6 7 8

Göç yolları

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

49 entry 1 konu hiç puanı yok
08.02.2022 11:32 son işlem tarihi takip etme takip et

Portakalı kemirerek yemek

yemede başarılı olamadığım meyvedir.toplu bir yerde yenecekse asla yemem, fazla sulu . geçen bir bey kaşıkla soymayı öğretti, ilkel ve pratik.

08.02.2022 02:41
 1. kitap ayracı

  en çok işleme, kumaş olanlarını sevdiğim ee nerede kalmıştımlıktır.

   
 2. mesleğinizin en zor yanı

  müdahalesi olmayan, bırakılmış hastanın vefat edişini izlemektir. iliklerinize kadar çaresiz hissedersiniz. her şey bittikten sonraki yoğunluğun izin verdiği bir iki dakika bir ömürlük düşünürsünüz.boş, kof, kimsesiz olmanın, hiçliğin derinlerini hissedersiniz. herkesi affeder, düşmanınızla sarılırsınız.

   
 3. Yatak Yarası

  dekübit, bası yarası, yatak yarası. hareketsiz kalınmış durumlarda- evde bakım hastaları, komadaki hastalar, sedatize hastalar- yatılan zeminin bedende basınç yaptığı her noktada oluşabilecek hasarlardır. hastayı çevirdiğinizde hep kulağının aynı yeri yastığa değerse orada, sondayı her pozisyonda taraf değiştirmez iseniz ve altını spanç ile desteklemez iseniz sonda yolu boyu, eli eleve etmezseniz elde , yani koruyup gözetmediginiz her yerde kaçınılmaz olarak oluşacak açık yaralardır. derece hesabı ile değerlendirilmesi yapılır .derinliğine göre birinci, ikinci , üçüncü, dördüncü ve (sikorsky:) derecelendirilemeyen bası yarası şeklinde bir skala kullanılır. aldığı dereceye göre pozisyon verme saat sıklığınız değişir . pozisyon vermek, koruyucu bakım planı oluşturmak, oluşmuş yaranın bakım ve takibi hemşireye aittir. personel bakıma hastayı evirip çevirme noktasında ve bununla sınırlı olarak dahil olur. bası yarası hemşireliği alanı mevcut olup hastanın hemşiresine konu hakkında danışmanlık yapar.sürülecek kremlerden kullanılacak ürünlere kadar birlikte karar verilip uygulanır. hasta kabulünden taburculuk işlemine kadar üstündeki her çiziğin kayıt altına alındığı , durumun her gün değerlendirildiği günlük doldurulan formlar mevcuttur.yara durumları ve yapılan tedavi de her teslim devredilir . teması, basıncı azaltmak için havalı yatak kullanılır.bu yataklar belirli zaman aralıklarında yatağın başka kısmına hava doldurarak basınç noktalarını değiştirir ve aza indirir . ayrıca fizik tedavi birimi düzenli olarak ziyaretlerde bulunup gerekli hareketi hastalara sağlar .hasta açık ise yatak içi mobilize edilir.bir nevi hareketten kopmuş bireyin hareket sorumluluğu üstlenilir.doku ölümünün gerçekleştiği yaralarda debridman ile ölmüş kısımlar çıkarılır.ilk yatış esnasında bedendeki her morluk her açıklık not alınarak tutanak tutulur.yoğun bakım hemşireliği sertifika programlarında önemli kazanım konularından biridir.allah yatırmasın kapılara baktırmasındır.

   
 4. en çok gitmek istediğimiz romantik yerler

  alaska,mıdıgome leğ dağlarıdır.

   
 5. Anın kıymetini bilmek

  anda olabilmektir. geçmişi düşünmeye, gelecek için kaygılanmaya yenilmeye mahkum zenginliktir.hüner gerektirir.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam