1 2 3 4 5 6 7 8

fatmahemş

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

847 entry 315 konu hiç puanı yok
06.08.2015 14:33 son işlem tarihi takip etme takip et

sözlükteyken mesaj kutusunu görebilmek

8 aydır sözlükte olunup nedense yeni farkettiğim bir uygulama

neden peki yeni görüyorum dediğim uygulama..

06.08.2015 14:33
 1. nükteli ve hicivli uyarı almak

  anlatılmak istenen 'sen kendini akıllı mı sanıyorsun? cümlesinin gizlenmesiyle birlikte ' demeyi amaç edinmiş kırıcı olmadan uyarma gereği hissetmek.

  ve kullanılan cümlelerin kişiyi yerici şeklinden ziyade motive edici yönde olduğunun hissedildiği uyarma şeklidir.

   
  (Bkz: laf atmak)
 2. veli toplantısındaki amaç

  ebeveynlerin ısrarla gelmeleri için davetiyeler düzenlenen, çocuklarının eğitimleri hakkında bilgi almak yerine ,maddi konulara girilerek, okul giderleri ,personel maaşı, etkinlikler ve çıkacak masraflar üzerinde konuşulacağı muhtemel yüksek olduğundan, veli tarafından cazip bulunmayan ,okul aile birliğinin rutin toplanma çağrısındaki gerçeklik.

   
 3. biri var halinden anlayan

  arkadaşlar arasında en güvendiğin kişinin varlığını hissetmek ..

  ona ve hiç bişey anlatmadan derdini dökebileceğin güvenebileceğin kişidir.gözlerine temas etmen ve boyun bükmen yeterlidir herşeyi bir anda anlatabilmek için.

   
 4. 4 nolu anne bakışı:sen bi sus

  annenin toplum içinde yada misafirlikteyken fazla ve gereksiz konuşan çocuğuna ,etrafı rahatsız etmeden ,yanlış yaptığını anlatmaya çalıştığı ve susturmya çabaladığı evladına ,dudaklarını kemirircesine ısıkarak, dişlerini sıkarcasına ve gözlerini kocaman açarak evladımm diye sesiz sesiz anne bakışı göndermesi.

   
  (Bkz: anne bakışı)
 5. 3 nolu anne bakışı:ben biliyodum

  annenin sürekli ikazlarına rağmen bilgisayar başından kalkmayan çocuğunun zayıf getirdiğini öğrenmesiüzerine, çocuğunu karşısına alıp, hiç konuşmadan ellerini yanına koyması veyüzünde ne d,üşüneceğini bilmeyen tuhaf bir gülümseme belirmesiyle karışık duygular içinde bulunan ve 'ağlasam mı gülsem mi?haline evladım' derken ;hesap ta sormalı diyen suskun ama isyanda bakışı.