1 2 3 4 5 6 7 8

tutun kolonyasi.

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

173 entry 5 konu 70 puan
02.06.2023 10:54 son işlem tarihi takip etme takip et

yaralı-bir-öykü

kolonya sözcüğünün sosyal medya platformlarında sıklıkla kullanılmasında az da olsa etkisi varsa kendisini mutlu addedecek olan birinin başlık sahibine taltif edici sözcükler sarf etmesi tamamen başlık sahibinin marifetine tâbidir.

halay varken çaça, tango, lambada ve sambadan bize ne sahiden de. kendisi halaydan sonra sıralanan dans türlerinde dereceleri olan bir beşer olduğundan kelli halaydan hazzetmez.

anadolu'nun bağrından kopup gelmeyen ve royal havasını anglosakson genlerine borçlu birinden övgü sözcükleri duymasının akabinde sevincini bir litre asitli içecek ile taçlandırması da, pek tabii ki, oldukça sıradandır.

delidir ve fakat doludur da, ege'dir ve biraz da anadolu, manyaktır ve çok da akıllı.

evet.

03.02.2023 10:17
 1. emeklilikte yaşa takılanlar

  arada kalan zaman süresi ne demektir tam bilmemekle beraber borçlanılacak süreler bellidir.

  askerlik, doğum, hükümlülük ile sonuçlanmayan tutukluluk hâlleri, aylıksız izin süreleri, grev ve lokavtta geçen süreler, doktorların fahri asistanlık ve avukatların staj süreleri ve yurt dışında geçen süreler dışında herhangi bir borçlanma ile "prim ödeme gün sayısı" doldurulamaz.

  sosyal güvenlik kurumu mahallenin bakkalı değildir zira.

  tanım: takriben iki milyondan fazla insana tekabül eden gruptur.

   
 2. şu anda dinlenen türkü

  Mr. President - Coco Jambo.

  orta anadolu'nun en bilinen bozlaklarından biri olduğu aynıyla vakidir. günde iki doz almadığım vakit hastası olduğum kahvenin tadındaki gözlerime uyku girmez, o derece severim kendisini.

  gurbetteki sevdiceğine olan sevdasını uçan kuşlara fısıldayan birinin tiradı olan bu ezgi, her dinleyeni alır ve bilmediği uzak diyarlara götürür.

  âh! evet.

   
 3. emeklilikte yaşa takılanlar

  kuvvetle muhtemel şubat ayında çıkacak yasadan sonra mart ayında aylıklarını hak edecek kesimdir kendileri. zira aylık başlama tarihi, tahsis talep dilekçesinin kuruma (sgk) verildiği ayı takip eden aybaşıdır.

  insanlar ise borçlanmayı geçen yıl yaptılar ki o yılın asgari ücreti üzerinden ödeme yapsınlar. eğer bu yıla sarkmış olsaydı daha fazla ödeme yapacaklardı. çünkü bir günlük borçlanma tutarı, o yılın brüt asgari ücretin %32'si'dir.

  yani, geçen yıl ile bu yıl arasında asgari ücrete yapılan zam kadar fark vardır.

  bu kadar ertelenmesinin sebeb-i hikmeti nedir bilinmez ve fakat ilk işe girdikleri tarihte geçerli olan emekliliğe hak eder şartları daha sonradan değiştirildiği için haksızlığa uğradıkları kesin olan emeklilikte yaşa takılanlar haklarına kavuşacak geç de olsa.

  halk ise bazı şeyleri çabuk unutmaz. evet.

   
 4. tutun kolonyasi

  "g" harfinin herhangi bir dünya dilinin alfabesinde kaçıncı sırada olduğu gibi oldukça sofistike ve bir o kadar da akademik bir konu hakkında ahkâm kesmesinin neden ti'ye alındığını bilmeyen alelade yazar.

  harflerin cinsiyet bildirdiğini, isimlerin feminen ve maskulen ayrımlarında önemli bir rol oynadığını bilmeyen bir kamyoncunun gazabına uğrayan pejmürde bir yazardır ayrıca.

  matematikten yirmi bin fersah ötede olanlar tarafından recm edilmesi ise ne akla yatkındır, ne de mantığa. nahifmiş. yersen.

  yumuşak g'ye ise tonlarca taltif edici sözcük sarf edebilir. evet.

   
 5. tutun kolonyasi

  "g" harfinin kutsiyetine ezelden beri kani olmuş sıradan yazar.

  alfabemizin sekizinci, yunan alfabesinin üçüncü harfi olan bu güzide harf, üçgenin ağırlık merkezine verilen isimdir aynı zamanda.

  öyle bir harftir ki bu, yumuşağı bile vardır. buradan hareketle bu harfin erkek olduğu söylenilebilir.

  hem ayrıca "g kuvveti" diye bir şey vardır, tabii bunu esasında kamyoncu olan biri nereden bilebilir ki? hiç işte.

  günaydın demek yerine "g" yazmayan, haddizatında bu harfin büyüklüğüne atıfta bulunan ve fakat tüm bunlardan bihaber bir kamyoncunun gazabına uğrayan yazardır aynı zamanda.

  evet.