1 2 3 4 5 6 7 8

zevkler ve renkler tartışılmaz

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. herkesin kişiliğinin,karakterinin, sevdiği,beğendiği şeylerin farklı olduğu; yetiştirilme ortamlarının farklı olmasından dolayı farklı kültürlere sahip olduğu ve herkesin bambaşka hayatlara sahip olmasından dolayı beğenilerinin,sevdiği şeylerin suçlanmaması ve eleştirilmemesi gerektiğini anlatan sözdür.

  yemekler olabilir,kıyafetler olabilir, hobiler olabilir bu tip konularda kimseye karışmamak ve saygı duymak gerekir.

   
 2. görecelilik kavramını anlatmak üzere kullanılan cümle.isteyen istediği şeye kendi beğenisi çerçevesinde istediği şekilde sahip olabilir ve bunun doğruluğu konusunda kimseyle açıklama yapmak durumunda değildir,denilmek istenir.

   
 3. genellikle insanların zevkini, tercihini, giyimini, yaşam tarzını tuhaf buldukları insanlar için kullandıkları, her bir insanın farklı olacağı, bu nedenle kimseyi hiçbir şekilde eleştirmemek gerektiğini, bunun insan olmanın bir özelliği olduğunu belirten söz. yine de insanların eleştirilerini kesmeye yetmez.

   
 4. kişiye göre değişen, kişinin zevkine hitap eden şeylerin, tartışmaya açık olmaması durumudur.

  her kesin farklı bir bakışı ve zevki olduğundan mütevellit tartışmak ve savunmak yanlış olacaktır. bana güzel gelen başkasına çirkin gelebilir, sorgulanamaz.

  bu tarz tartışmalara son noktayı koyan sözdür zannımca.

   
 5. abooo birileri kısa devre yaptı yangın çıktı su getirin uyarısıyla çevreme koşturmaya sebep olacak başlık.

   
  (Bkz: Yakarım gezegeni)(Bkz: topunuzu keserim)
 6. Herkes aynı zevke ve beğeniye sahip olsaydı hayatta bu kadar çeşitlilik olur muydu, dedirten başlık.

  Birinin beğendiği herhangi bir şey, başkasının nefret ettiği bir şey olabilir. örneğin çoğu insanın hiç sevmediği bir yemek olan bamya, benim en sevdiğim yemekler listesinde ilk üçü zorlar. müzik, sinema, resim, kıyafet seçimi gibi estetik beğeninin öne çıktığı konularda farklılıklar daha da belirgin hale gelir. o yüzden farklılıkların zenginliği arttırdığı ve hayatı renklendirdiğini unutulmamalı, kişisel beğeniler başkalarına dayatılmamalıdır.

   
 7. en güzel renk sarıdır ve tartışılamaz. en güzel zevk de uykudur ve bu da tartışılamaz. birinci ve ikinci cümlenin tartışılması asla önerilemez.

   
 8. herkes kendi tarafından baktığı için kimseyi değiştiremezsin demektir.

  aslında siyasi anlamda da sosyal anlamda da bu böyledir, kendi fikrini beğenisini empoze etmeye çalışmayla uğraşır çoğu kişi.

   
 9. Herkesin hemfikir olduğu ama kimsenin birbirinin zevk ve rengine saygı duymadığı durumlar

   
 10. 'herkesin düşüncesine hiç kimse karışamaz' diye sanki bir video vardı: o videoda olan adamı anımsatan konu.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.