Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://sozluk.memurlar.net/konu/zeka-asagilama-eylemleri/
Yazdırılma Tarihi : 24 Haziran 2024 Pazartesi 23:26

zeka aşağılama eylemleri

 

 1. saygıdeğer olma uğruna her yazılan konuda bilmese dahi kendini üstün görme cabbarlaşma denemeleridir.

  23.08.2015 15:15 siyahmavimaske
 2. Kendini zeki zanneden gerizekalı kişilere karşı yapıldığında tadından yinmeyen bi eylem tarzıdır.

  23.08.2015 15:30 ben_aslında_yohum
 3. Tereddüte düştüğü durumda sorup öğrenmek yerine kendi kendimize karar verdiğimiz durumdur.

  23.08.2015 15:43 KızılveKara
 4. sözlükte sıkça görülen bir durumdur

  23.08.2015 15:47 nejatbey
 5. Okuyucuya uyarı: sözlük bu uzun ve muzdarip olunan konuyu barindiran bir yazıdır. Okumayı sevmiyorsan ya da gereksiz goruyorsan,hiç okumadan "eksi"lemen rica olunur. Saygilarimla

  Keşke olmasa dedigimiz bir eylemdir " zeka aşağılama eylemleri."

  Bir konu hakkında emin olun hiçbirimiz tam bir bilgi sahibi değiliz fakat sorup gerçek ve birinci ağızdan bilgi almak yerine, " yok o kişiye karşı bilmedigimi belli etmemeliyim" tavrı takilinir.(psikolojiktir. Ama şimdilik buranın konusu değil.)

  Yaa hele bir sor. Sor da bırak cevap vermeyen,aşağılayan ve insanlara yapmadıkları seyleri iftira edenler utansın.(himmm sana haddini gostercem demek bana cevap vermezsin ve benim (x) kurumunda çalışan zatı alime yorumsuz kalirsin öyle mi?!??!? Hirrr dierek saldıranları gordu bu gözler.yazık gerçekten.tüm samimiyetimle söylüyorum ben utandim onların yerine. Ama emin ol düşman olarak görmedim hicbirini.zaten kin tutamam o da ayrı bir mesele.lakin demek ki egosal sorunları var diyip uzulurum yalan yok.)

  Diyelim ki sen süper bir ilahiyatcisin ya da Allah'a inanmayan koyu bir ateist(bildiğini paylasmandir benim için önemli olan).vayy efendim bana mi hava atiosun? dierek gocunmam.( yahu adam bildiğini paylaşacak daha neyi paylassin el insaf dimi ama. Haa ama yok arada tatlı atışmalar da olur. Hani güzel de olur. Farklı fikirler düşünmeye sevkedicidir inanın.)

  Sen bu adama ne yapıldığını bilmeden,nasıl bir yaşam tarzı olduğunu bilmeden ve ne yollardan geçtiğini bilmeden "sen şusun ya da busun" diyemezsin ki. Kısaca bilmeden A-şa-ğı-la-ma lütfen.

  Zekası vardır ya da yoktur. Bildiğini efendilikle (kadin/erkek diye ayirmiyorum dikkatinizi cekerim.) paylaşıyor mu? (Onemli olan budur sozluk)...Vay sen su okul mezunusun yok ben bu okul mezunuyum da yok sen su meslektesin yok ben bu meslekte. ( ya arkadaş insan ollll insan. Gel basimin üstündedir yerin.) sanki bunlar zekada ustunluk kriterlerimiz.Yapmayin N'olur...

  Sayin sozluk bu zamana kadar burda iyisini de okudum kotusunu de.Lakin kusuruma bakmayın, yasananlari bilmeden, yeni yetme ergenler gibi atar yapip, saga-sola saldirirarak (burda aciklamak uygun deil sen anla),artist bunyesiyle aşağılayanlari ben aşağılamaya bile layık gormem.icimden gulerek gecerim(ne ugraşcam bununla pöff).kizmam bile değmez ki(adam zaten seni ezmeye/aşağılamaya çalışıyor.Ama asıl yapmaya çalıştıkları kendisi hep.gormez ki kendisini.)

  Tum samimiyetimle soyluyorum ki asagilamadan gelene Buyuk üstadın da dediği gibi, " basimin üstü de hazır,ayağımın altı da...eee nerde olacağını artık sen belirle."....

  Okuyan gözleriniz dert gormesin...selametle sozluk...

  23.08.2015 17:22 Durmadan.Giden
 6. çok bilmiş diye tabir edilen kişilerin yapmaya çalıştığı eylemlerdir. Kendine zarar verir haberi yoktur...

  (Bkz: çok bilmiş)
  23.08.2015 18:08 kralex19
 7. En bariz kompleks belirtilerinden biridir

  23.08.2015 19:58 yinebenmiyimdüşen
 8. biri zekamı aşağılarsa ona karşı kötü bir şey hissetmem.

  haklıysa aşağılasın tabi ağzına sağlık.

  biri bana haksızlık yaparsa kafasını gözünü yarasım gelir ama bunu yapmam.

  kimsenin zekasını aşağılamam ama geri zekalıca davranıp beni delirtiyorsa yavaş yavaş uzarım.

  uzamak lazım tabi, zarar verici olabilir.

  07.12.2022 13:42 dermess