1 2 3 4 5 6 7 8

yüzyüze eğitim

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 21 eylül tarihinde gerçekleşmesi beklenen eğitim. yalnız vaka sayıları artarsa nasıl bir yol izlenir işte orası karışık.

  haberlerde bir veli şöyle diyor;

  bu pandemi 3 yıl sürerse ne olacak. hala eba mı olacak, çocuklarımızın eğitim durumu hep geride olacak tarzındaydı ve kesinlikle okula gitmeli çocuklar demişti. aslında bu istekte de insanlar ikiye bölünmüş durumda. kimi göndermek isterken okulu diğer kısmı göndermek istemiyor. yalnız diğer avrupa ülkeleri kesinlikle okulları açacaklarını ve çocuklarını okullara göndermeyenlere ceza-i işlem uygulayacaklarını söylüyor. sadece ülke olarak biz biraz esneğiz ama bağışıklık kazanmamız içinde, tedbirler eşliğinde insan içerisinde olmamız gerekiyor.

   
 2. bu sene 1 yıl boyunca yapılmaması gereken eğitim türü. avrupada insanlar kurallara uydukları için nispeten daha az vakalarla karşılaşılabilinir fakat maalesef ülkemizde aynı durum söz konusu değil. sağlık her zaman eğitimden önce gelir.

  o 3 yıl eba mı olacak eğitimde geri kalacağız diyen veliler çocuğu evden göndermenin peşinde.eğitimin telafisi yapılabilir ama sağlığın asla.

   
 3. milli eğitim bakanı ziya selçuk'un, 21 eylül tarihinde icraata geçirmek istediği eğitim.

   
 4. diyarbakır'da 217 okulda 12 ekim günü gerçekleşecek eğitim.

   
 5. yüzümüze gözümüze bulaştırdığımız sistem. hastalığın bu kadar arttığı bir dönemde okul ile veliyi karşı karşıya getiren durum

   
 6. vaka pardon hasta sayıları arttıkça daha çok yapmaya başladığımız, servis şoförlerinin, kantincilerin, kırtasiyecilerin, velilerin, özel okul sahibi patronların lobisinin ağır basması sonucu sağlık hiçe atılarak başlanan eğitim şekli.

  hala bilim kurulu üyesi olacak şahıs ta çıkmış ki okuldaki çocukların çok yansıması olmadı.e onun için mi sayılar 2000 lere yükseldi. sadece hasta sayısı bu bir de.. vaka sayısını varın siz tahmin edin..

   
 7. Milli Eğitim Bakanlığı 6. 7. 10. ve 11. sınıflara da yüz yüze eğitim müjdesi vermesidir. bilim kurulu üyesi "salgını kontrol altına almış değiliz, daha kötü günleri görebiliriz" uyarısı yapıyor ama Milli Eğitim Bakanlığı tüm kademeleri yüz yüze eğitime başlatmanın hesabını yapıyor. Evet eğitim önemli ancak sağlık çok daha önemli, bir dönemin telafisi mümkün de giden canların telafisi imkansız...

   
 8. ülkeyi korona yapmak için elinden geleni yapan milli eğitim bakanlığının en kısa sürede kalan sınıflar için de alacağı karardır. sayılara falan bakmadıklarını geçtiğimiz aylarda anlamış olduk zaten. ülke kırılıp geçiyor, avrupa birer birer sokağa çıkma yasağı kararı getiriyor, ölüm sayıları artmış halde bizde de her gün 2000+ kişi semptomlu hasta oluyor, yoğun bakımlar doluyor ama eğitimden geri kalmıyoruz.. özel okul sahibi bakan olunca böyle olması normal.. sonra esas yük öğretmen maaşında..

   
 9. Cumhurbaşkanı Erdoğan, diğer sınıflarda yüz yüze eğitime geçilip geçilemeyeceğine ilişkin olarak, salgının seyrine göre, önümüzdeki günlerde karar verileceğini belirterek tekrar gündeme gelen eğitim.

  neyi ve nasıl karar vereceğiz yani geç kalmıyor muyuz.

  okula gidenler başkalarının çocuklarımı?

  yani bu kararı nasıl bekleyeceğiz. amaç nedir anlamakta zorlanıyorum.

  avrupanın genç nufusu bizde ve maalesef genç nufusumuzu virüsün kollarına atıyoruz.

   
 10. İnsiyatifi ele alacağım ve sadece kamu yararını gözeteceğim durumdur. Toplum sağlığı tehlikedeyse geri kalan hiçbir şeyin anlamı kalmaz. Telafisi güç ya da imkansız durumların manevi yükünü ömür boyu taşıyamam nokta

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.