1 2 3 4 5 6 7 8

yüze gülüp arkadan iş çeviren tipler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. her yerde istisnasız rastlanabilen, fabrikasyon olup olmadıkları konusunda soru işareti uyandıran insan tipidir.

  sinsilik ve içten pazarlıkcılık yaşam felsefeleridir. genelde sakin tavırlı, uzlaşmacı, yardımsever davranışlar sergilerler. özellikle iş ortamlarında karşılaşılan bu arkadaşlar yaşlarına göre babacan veya anaç görünebilirler. dert ortağı modunda sizin fikirlerinizi ve en çok da zayıf yönlerinizi tespit etme konusunda uzmandırlar. sizden topladıkları bilgi ve düşünceleri fırsat buldukları mecralarda kendi lehlerine olacak şekilde kullanmaktan çekinmezler. güveninizi kazanıp sizi en zayıf anınızda sırtınızdan vurabilirler. dedikodu yetenekleri de azımsanmayacak ölçüde gelişkindir. iş yaşamında uzak durulması gereken, aksi halde huzurunuzu mumla aratacak tipitiplerdir. şerlerinden allah muhafaza.

   
 2. yüze gülmeden iş çevirse çok da sorun olmayacak durumdur. en azından düşmanın kimdir bilir ve ona göre davranır kendini korursun.lakin bu kişiler dost yüzlü düşmanlardır.hiç beklemediğin bir anda harçerlemekten zevk alırlar.

  samimi ve içten tavırlarıyla göz boyar ve kötü niyetlerini daha kolay yürürlüğe sokarlar.

  uzak durulası, köşe bucak kaçılasıdır.

   
 3. dost, arkadaş gibi görünüp, her derdine ortak olmaya çalışan, yeri geldiği zaman seninle üzülen, sevinen kişinin, aslında göründüğü gibi olmadığını, arkanı döner dönmez senin açığını başkalarına anlatmaktan çekinmeyen, senin zarar görmen için elinde geleni yapan kişiler için söylenen sözdür. iş hayatında çok fazla rastlanan tiplerdir, yüzüne canım cicim diye hitap ederler ama arkanı döndüğün anda yapmadıklarını da etmediklerini de koymazlar.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam