1 2 3 4 5 6 7 8

yorgunluk

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. çalışma gibi sebeplerle bireyin ruh ve beden etkinlikleri açısından verimlilik düzeyinin azalması.

   
 2. bitap düşme

   
  (Bkz: Bitap)
 3. kişinin günlük aktivitelerini yapmak için kendinde gerekli gücü enerjiyi bulamaması ya da rutin aktivitelerinin bitiminde tükenmişlik hissinin gelişmesidir

   
 4. çalışanlarda fiziksel ya da zihinsel etkinlikleri yavaşlatan, insanı keyifsizleştiren, iştahsızlaştıran bazen günlerce dinlenmekle bile atlatılamayan psikolojidir.

   
 5. en çok uykudan uyanıldığıda sanki hiç uyumamışçasına hissedilen, bedensel enerjiye rağmen zihnen duyulan haldir.bir kaç günlük kısa bir tatil bu derde çare olabilecek en iyi fikirdir.

   
 6. işten gelip koltuğa oturduğunuzda hissedilen duygudur çalışırken çok hissedilmez ama dinleniyorken tüm benliğinizi kaplar bazen kolunuzu kaldırmaya mecaliniz kalmaz

   
 7. yoğun çalışma sonrasında oluşan, eylemin yapıldığı sırada değil de, dinlenmeye geçtikten sonra iyiden iyiye hissettiği ruh halidir.fiziksel olarak bitap düşülen, kimi zamanda beynin sürekli çalışmasından dolayı zihinsel olarak baş ağırısı şeklinde de hissedilebilen durumdur.

   
 8. kişinin ruhen ve bedenen kendini tükenmiş hissetme halidir. yorucu bir iş yada duygusal bir çöküntünün ardından beliren histir. biraz dinlenme sonucu geçmesi dilenendir aksi takdirde kişinin hayatını olumsuz etkileyecektir.

   
 9. kişinin çeşitli sebepler ile tam anlamıyla dinlenememesi durumlarında oluşan, vücutta sürekli bir kırgınlık hissetmemize, elimizi bile kaldırmaya mecalimiz kalmaması hali.

   
 10. Yoğun bir günün ardından yatağa uzandığınızda kemiklerinize kadar hissettiğiniz hafif ağrılar ile birlikte bir an önce uykuya dalmak isteme durumudur.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.