1 2 3 4 5 6 7 8

yönetilmeye alışmış millet

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. koyundan farkı olmayan millettir.

  düşünmek, sorgulamak, araştırmak gerekir aksi halde ekmeğinizi ağzınızdan alırlar da "yarabbi şükür" demeye devam edersiniz.

   
 2. Millet dediğin zaten yönetilir. hatta bunun için yöneticisini zaten kendisi de seçer. Keşke düşünebilme yetisi olanlar entry başlığı açsa. Koyun keçi vs. de iyi hayvanlardır. ona buna sıfat yapılmasa, özellikle millete.

   
 3. yöneticisinin kıçının kılı olan millettir.

  millet dediğiniz yönetilir tabi ancak her poka he demez. kıt beyninizle burada ahkam kesmeyiniz. millet dediğim %50 olan kısımdır. alışmışsınız her şeye "tamam o ne derse olur" demeye.

  sizin ne kadar düşünebilme yetiniz olduğu aşikar. bakın sizi düşünüp bir de beğeni attım ki ne kadar adil düşündüğümü göresiniz diye.

   
 4. en açık şekliyle koyun sürüsüdür. başında sürekli güdecek bir çoban ister, himayesi altında olmak ister. o olmadan ne yapacağını bilemez şaşırır. sorgulama, düşünme, eleştirme yeteneği yoktur. ne söylenirse otomatik kabul eder. doğru, yanlış onun için önemli değildir. sadece ağzından çıkacak söze odaklanmıştır. bir şey söylenir ve yapar. çünkü eleştirecek, sorgulayacak çapa sahip değildir.

  çok uzatmadan buradan aziz nesin'i bir kez daha saygıyla anıyorum.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.