1 2 3 4 5 6 7 8

Yırtık Pantolon

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Oğuzhan tıraş. Otostopla dünyayı gezen genç bilgisayar mühendisi arkadaş. Deli cesareti var. arada videolarına bakıyorum. :)

   
 2. Moda olan.

   
 3. YouTuberdir. Bütün dünyayı gezmeyi hedeflemiştir. Seviyorum onu...

   
 4. Geçen gün "Brunei Sultanlığı" videosunu açtık ve çok şaşırdım başlığı.

  Gezi dergileri, bloglar, belgeselciler hep belli bir tıraşlama ve kendilerine göre eleme yaptıktan sonra görüntüleri ve bilgileri bizlerle paylaşıyorlar.

  Estetik kaygılarla ya da yasal engeller ve riske girmek istememeleri yüzünden hep en güzel turistik yerler, en yaşanılır bölgeler , en nezih caddeler bize yansıyor.

  Bizim bu Oğuzhan kardeş tüm kapıları ölümüne zorladığından inanılmaz görüntüler aktarıyor ülkelerle ilgili bize. Düşünün ki yanlışlıkla Çin'e Sincan-Uygur özerk bölgesinden girmiş ve başına gelmeyen kalmamış. Özellikle tavsiye ediyorum tüm gerçeği olduğu gibi kamerayla gizli gizli çekerek aktarmış. Yolculuğuna kah otostopla kah toplu taşıma araçlarıyla devam ettiğinden ülke insanlarını aşağı yukarı tanıyorsunuz.

  Himalayalar'da, nepal'de yaşadıklarını görünce aklım çıkacak sandım. Ben de nisbeten bölgeye benzer bir coğrafyada yaşıyorum ki zaten buna gerek de yok izleyince anlayacaksınız. Az çok neler yaşadığını tahmin edebiliyorum.

  Oğuzhan kardeş "İn to the wild" ın yaşayan tek örneği bence başka açıklama bulamıyorum. Her ne kazanım elde ettiyse sonuna kadar hakediyor. hatta fazlasını hakediyor.

  Brunei'ye gelince ... Bir ülke düşünün . Herkesin evinde en az 3 adet lüks araba var. Herkesin müstakil evi var ve bunu devlet veriyor. Herhangi bir vergi ödenmiyor. Benzinin litre fiyatı 30 cent. Ülkeden yoğun miktarda petrol çıkarılıyor. Petrol çıkarma işini Shell almış ve çıkan petrolün %49 u onların %51 i ülkenin. Petrolün korunması işini İngilizler üstlenmiş. Ancak farklı uyruklu askerleri bu iş için görevlendirmiş. Ülke sultanlıkla yönetiliyor. Nüfusu ise yarım milyon bile yok. Dümdüz bir ülke. Deniz seviyesinde hatta belki daha altında bilmiyorum garip bir coğrafyası var. değişik sürüngenler ortalıkta gezebiliyor. Ülkede sigara içmek kesinlikle yasak ki zaten her yerden petrol fışkırıyor. İçki de kesinlikle yasak. Anladığım kadarıyla islami bir yönetimi var.

  Ha bana deseniz ki orada yaşar mıydın ? Yok anam ben almayayım o kadar zenginlik rahatsız eder beni. Caddeler bomboş, hiçbir sosyal aktivite yok, hatta ortalıkta insan bile yok. Yuvarlanıp gidiyorlar. Pek bir gayeleri de yok gibi.

   
 5. Doğu Türkistan videolarıyla yıldızı parlayan youtuber

  Eskiden videoları daha eğlenceliydi. Ukulele çalar ekmek parası kazanmaya çalışırdı, saatlerce yürürdü, bol bol konuşurdu. kaçırılma, soygun, uyuşturucu kullanma, dışarıda yatma, kaybolma, cinsel tacize uğrama gibi çok daha fantastik olaylar yaşardı. Ne zaman yonyony hayatına girdi ve ayrıca youtube gelirleri arttı bizim yırtık pantolon mantara bağladı yani.

  100bin abone özel videosu, kaçırılma videosu en sevdiğim videolarıdır.

   
 6. nameste

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.