1 2 3 4 5 6 7 8

Yılan

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bu hayvancağız da hayvan katliamı yoluyla maddi çıkar sağlayanların vahşetinden kendisini kurtaramayan masum bir varlık.bu doğal hammaddenin, bir hayli pahalı olan derisi, ayakkabı ve çanta imalatında kullanılıyor."yüksek moda"sektöründe başrol oynayan Gucci, Puma, Yves Saint Laurent gibi markaların, özellikle uzakdoğu asya'da ucuz insan gücünden de yararlanarak yüksek cirolu üretim etkinliğinde olduğu uzunca zamandır bilinen dramlardandır.

  ve; şöyle de bir bilgi:Piton yılanları, Nesli Tükenme Tehlikesi Altında Olan Türlerin Kırmızı Listesinde yer almaktadır.

  canlılığın zorunlu kıldığı gereksinimlerin dışında kalan ve bir başka varlığın yaşam özgürlüğüne kasıtlı, gösterişe ya da ego doyumuna yönelik lüx amaçlı böylesi ticaret türlerinin giderek yaygınlaşması insanlığın içini acıtıyor.

   
 2. kendisinden ve zararlarından korunma yöntemleri hakkında çalışmam gereken hayvan. yakın zamanda karşılaşma olasılığımız çok fazladır bulunduğum yeni yerleşke dolayısıyla.

  bana dokunmazsa sorun yok ama mümkünse gözüme görünmesin ve evimden de uzak dursun. bu yüzden ilk olarak kükürtten faydalanmak mantıklı gibi geldi. ayrıca elektrikli- elektronik yılan savarlar da belki iş görüyordur. amacım bu canlıyı yok etmek değil, benden uzak ormana yakın olsun.

   
 3. etrafta kedilerin ve tavukların geziniyor olması yılanların uzak durması anlamında yeterli olur gibi geldi bana.

  kediler fareleri, kurbağaları, kertenkeleleri vs. uzak tutar.

  fareler, kurbağalar yılanları çeker.

  bunun gibi bağlantılar.

   
 4. Soğuk bir duruşu olan hayvan.

  Resimlerine dahi bakmaktan korktuğum,bir kaç kez de canlı gördüğüm ve ruhumu teslim edecek kıvama geldiğim hayvan,bir böcekler bir de yılandan çok ürkerim,aman evlerden ırak:))

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.