1 2 3 4 5 6 7 8

Yaz ayını yaşarken kış ayına hazırlıklar

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Yaz Mevsiminin bolluk imkanları ve ucuzluğuna yönelen hamarat kadınların, organik tüketmek için kilercilik dönemi. Mutfakla semt pazarları arasındaki zerzevat trafiği hiç bir şeye benzemez,kural tanımaz. Ayıklanıp yıkanan binbir çeşit sebze birçok işlem aşamalarında emekten geçirilir. pişirerek, kurutarak, konserve haline getirilmiş gıda türlerini stoklarken kadın, ailesinin sağlığını ve bütçesini düşünerek temizliğinden emin olmanın da güvenini hisseder. aileler damak tatlarına uygun görmedikleri hazır endüstriyel ürünlerden, kendi ürettikleri lezzet ve tatlara alıştıkları için uzak dururlar.

   
 2. Aslında anı yaşamaya engel bir durumdur ben bu olayı pek sevmiyorum. Yazın anın tadını çıkarmak varken habire kışı düşünmek, yarın endişesiyle bugünü yaşayamamak gibi gelir bana hep.

  Şimdi siz de beni ağustos böceğine benzetebilirsiniz bu durumda, siz de haklısınız derim.

   
 3. her kış derin dondurucuda onca hzırlığı görüp bir sonraki sene yapmamaya karar veririm ama yine de yapmadan olmaz deyip yeniden yaparım

  sağlıkla, huzurla tüketelim.

   
  (Bkz: kış hazırlıkları)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam