1 2 3 4 5 6 7 8

yarbay mehmet alkan

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Şehit yüzbaşı ali alkan ın ağabeyidir. Cenaze namazında çıkan olaylarla ve yaptığı siyasi söylemlerle medyanın ilgisini çekmiştir. Ateşin düştüğü yer bambaşka elbette ama mesleği askerlik olanların bu tartışmalardan uzak kalması gerektiği görüşündeyim.

   
 2. Mesleği askerlik olmayanların ya da herhangi bir yakınını şehit vermeyen kişilerin neler hissettiğini kesinliklikle anlayamayacağını düşündüğüm, mert bir TSK personelidir.

   
 3. dün söylediklerinden sonra bugün pkk'nın yandaş gazetesi "özgür gündemin" manşetinde yer alan komutandır.

  kendisi pkk taraftarı bir yayının övdüğü tsk'daki ilk yarbay, ilk komutandır.

  elbetteki ateş düştüğü yeri yakar acısı büyük ama bir komutan olarak sen şehitlik mertebesi nedir bilmiyorsan ne "mehmetçik" hitabına layıksın ne de o üniformaya.

  biz her namazdan sonra duada şehitlik isteyen bir ümmet iken ne oldu bize acaba?

  ne oldu size sayın mehmet alkan?

  inşallah yazdıklarımla aranda bir parallelik yoktur, yoksa kendi kardeşinin cenazesini bile şova dönüştüren biri olarak anılmakla kalacaksın sadece.

   
 4. kan döken ve döktürenler ortada dururken, döktürenlerde milleti eze eze cenazede protokol şovu yapınca acısı ve öfkesini dışa vuran kahraman şehidimizin kahraman abisidir.

   
 5. gencecik kardeşini kaybetmiş olan yarbay.

  ne ara bu kadar kötü oldunuz kardeşini kaybeden yarbaya hain diyecek kadar!

   
 6. her namazdan sonra duada şehitlik isteyen arkadaşlarımızın da bir an evvel kahpece bir kurşunla vurulup şehit olmasını isterdim de sizin kadar empati yoksunu ve vicdansız değilim. Çok istiyorsan şehit olmayı buyur git silopi'ye cesaretin varsa. Konforlu konforlu oturup yazmak ne kolay değil mi ? Sen yaya yaya otur diye o delikanlı orada şehit oldu! Biz bu vatanı düşmandan savaşla aldık, kahpece vur kaç taktikleriyle değil. Komutan da buna kızıyor biraz anlamaya çalışırsan.

  tanım: ciğeri yanmış bir ağabeydir. İnsanlıktan nasibini almamış vicdansızların anlayamayacağı ağabeydir.

   
 7. şehit abisidir.Burada olay bir meslek,bir rütbe,türk silahlı kuvvetleri mensupluğu meselesi değildir.Mehmet alkan bir öğretmen,bir doktor,bir masabaşı memuru da olabilirdi...

  Sırf yarbay diye,sırf silahlı kuvvetler mensubu diye,onun bir abi olduğunu hem de yüreği yanan ,ocağına ateş düşmüş bir abi olduğunu unutmak hiç bir vicdana sığmaz,sığmamalıdır da.

  Ateş düştüğü yeri yakar,bunu ancak kardeşini kaybedenler anlar.Adamcağız kendi mantığında şu anda gelinen noktanın sebep ve sonuçlarını sorguluyor yüreğinin acısıyla hepsi bu...

  O demiyor ki ben bundan sonra teroriste mermi sıkmam,teroristin üstüne gitmem.....olaya mesleği ve kimliği unutup sadece bir şehit abisi penceresinden bakmanın çok daha doğru olacağını düşünüyorum...

   
 8. acısını yaşamayan birinin kendisini anlayamayacagı bir şehit abisidir. siteminde sözlerinde haklıdır. Zira Tsk üzerinde dönen oyunların farkında olarak ve elinden hicbirsey gelmeyeceğini bilerek kardeşinin şehadetini kabullenmiş sayın pek çok kıymetli siyasiler şov yapmaya başlayınca da daha fazla sükunetini koruyamamıştır...

   
 9. Kendisinin yaptığı eylem sonrasında kimlerden destek aldığı malum komutandır.

  Bunlardan bir kısmı Silopiye gitmemi söylemiş merak etmesinler, onlar rahat uyusun çok uzak değilim Silopi'ye.

  Vicdandan dem vuranlar açsınlar abisi şehit olan asker bir kürt kardeşimizin (halil taş) vidyosu var, onu izlesinler.

  Ne demek istediğimi halen idrak edemiyorsanız o zaman "yok siz empati kuramıyorsunuz, yok siz insan değilsiniz, yok o kurşunla öl inşallah " çığırtkanlığınıza devam edebilirsiniz, önemi yok.

   
 10. Tsk da bir üst düzey komutanın yapmaması gereken bir tutum sergilemiştir. Yaşadığı acıya verilerek olayı geçiştirmek gerekir. Lakin sarf ettiği sözler ve ortaya koyduğu davranışlar kasıtlı ve bilinçli bir biçimde sürdürülürse gerekli işlemlerin de yapılması gerekir. Teröre psikolojik destek sağlayacak argümanları kullanmamalıydı.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.