1 2 3 4 5 6 7 8

Yalnızlık ihtiyacı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Şu aralar en çok sahip olmak istediğim hislerden sadece biridir, ilk 3'tedir muhtemelen. iş ortamının yoğunluğu, trafiğin yoğunluğu, yaşanılan yerin yoğunluğu, spor salonunun yoğunluğu, alışveriş merkezinin yoğunluğu, ödeme beklerkenki yoğunluk, dinlenme yerine giderken karşıma çıkan yoğunluk derken hiçbir şekilde dinlenemediğimi fark ettim ve bu yüzden sıklıkla yalnızlığa ihtiyaç duymaya başladım. Öyle ki zaman zaman telefonla konuşmak için bile sessiz yer aradığım oluyor o kadar çok insanlarla iç içe yaşamaktan gına gelmiş vaziyetteyim sen anla sözlük. insan yalnızlığı da arıyormuş, kıymetini bilin...

   
 2. uzun süre yalnızlık iyi değildir.

   
 3. uygarlığa katkı yapan çoğu filozofun, bilim insanının, sanatçının da böyle bir ihtiyacı olmuş ve bu ihtiyaçtan nice büyük düşünceler, büyük buluşlar, büyük yapıtlar ortaya çıkmıştır.

  tabi her yalnız kalan kişi büyük problemleri çözen harika işler ortaya koyacak diye bir şey yok, sıradan insanların bazıları da böyle bir ihtiyaca sahiptir, mesela ben.

  bazen sadece tek başına olup ruhunu dinlemek ve dinlendirmek istersin.

  entry'imi bukowski'den, bu tam benim de istediğim ama sözcüklere dökemediğim bir istek, diyeceğim bir alıntı ile bitiriyorum;

  benim için dünyanın en güzel manzarası, içinde yalnız olduğum bir odanın kapalı kapısıdır.

   
 4. Ara ara duyduğum ihtiyaç.

   
 5. #3n75 bende de böyle bir arayış var hem de hat safhada bakalım, nasip dediğim.

   
 6. İnsanin yorulduğu ve kendiyle başbaşa kalmak istediği ,tek kelime etmek istemedigi anlar olur ...Kendiyle kalıp kafasini dinlemek ister insan.Kendi içindeki fırtınalara kulak verip ,kendi iç sesini dinleyip ,kendisini muhasebeye çekmek ister.Her insanin bazen yanlız kalmaya ihtiyacı vardır.

   
 7. ihtiyaçtan öte,

  bir yaşam şekli. :)

   
 8. Akarsuyun kenarındaki yük trenlerinin geçtigi istasyonun bankına oturup telefonda çalan nurettin rençber şarkısını dinleyip bir yandan içecegini yudumlayıp bi yandan yıldızları seyrettigim ve özlemini duydugum duygu durumu..

   
 9. Bu saatte buraya yazıyorsam

   
 10. Hepimiz buna ihtiyaç duyuyormuşuz meğer dediğim.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam