1 2 3 4 5 6 7 8

Yaklaştıkça insanı geren özel günler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Tüm hücrelerinle kapitalizmin bir icadı oldugunu bildiğin halde , kafanı nereye cevirirsen cevir kaçamadığın ve üzerinde yarattığı etkiden kurtulamadığın günlerdir. Daha düz bakış açısı ile bu günlere özel indirimlerden faydalanmak tüketici olarak yüzümü güldürse de ( küçük ev aletlerinde feci indirmler var hanımlar/beyler) bazen de abartılı ve samimiyetsiz sevgi sözcüklerni muhatabından önce sosyal medyada okumak beni geriyor. Ettaf bu kadar ideal evlatlarla, anne babalarla doluysa, bunca kötülüğü yapanlar kim? Senede sadece bir gün seçip o günde tüm kötü özelliklerinden arınan şizofrenler yüzünden şu önümüzdeki 3-4 gün hipinizdin nifrit idiciğim.

   
 2. kadınların aylık periyodu.

  gerer, yorar, yıpratır, süründürür hafizanallah.

   
 3. erkekler için bitmek bilmeyen doğum günü,evlilik yıl dönümü,nişanlılık yıl dönümü,tanışma yıl dönümü,anneler günü vs vs gibi günlerdir. yılbaşı ve mesleğine has günler de cabası.

   
  (Bkz: vay ki ne vay)
 4. hiç sıkıntıya girmeye gerek olmayan günlerdir.

  bazen bir gülümseme dahi insanı mutlu ediyor iken gereksiz düşünceler ile yormayın kendinizi.. ne demişler; sevdiğinize gül verin, gül veremiyorsanız gülüverin..

   
 5. sıkıntı yaratmaması gerekse de ortada bir, gerginliğin her zaman olduğu günlerdir.

  kadınlar da stres gerilimin ana sebebleri; unutulur mu , hediye alınmaz mı, aksilikler olur mu, ya hayal ettiğim gibi olmazsa, gibi listeyi uzatacağımız gün telaşıdır. kafanıza takmayın bayan arkadaşlar normal bir altın günü olarak, çaylar gelsin, kısırlar halaya, dursun, rus salatası lisan öğrensin gibi düşünün. biz erkekler olarak pek gerilmeyiz açıkçası çünkü; alacağımız şeyler kafaya takacağımız şeyler kısıtlı; evde mutfak robotu bozulmuştu onu alıp aradan mı çıkarsak, şu yüzüğü,kolyeyi kaç zamandır istiyordu. hem gönlünü alıp hep bu günü kurtarayım deriz.

  #1933 sevgili yazar kimseden nefret etmeden, gerilmeden bu yaşayacağın özel güne motive olman dileğiyle. (gülücük)

   
 6. Dayatma olmadan hediyelesmeyi bile bilmeyen insanogluna hediye almayi ögreten günlerdir. Gönül ister böyle olmasın ama serbest piyasa böyle.

   
 7. sınav günü, çocuk için sünnet olacağı gün, düğün günü, anne baba için çocuğun doğacağı gün gibi günlerin örnek gösterilebileceği günler.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam