1 2 3 4 5 6 7 8

yabancı dil

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. yabancı dediğimiz için toplum olarak öğrenemediğimiz dillere verilen isim

   
 2. annenin seninle konuştuğu ilk dil haricindeki tüm dillere genel olarak verilen addır.

   
 3. Bir türlü öğrenemediğimiz okul hayatı boyunca özellikle ingilizce öğretmenleri tarafından öğretilmeye çalışılan bir ders

   
 4. Tbmm kayıtlarında Kürtçe dili için kullanılmış tabir.

   
 5. olmazsa olmazdır. Lakin devletin "b" düzeyinde yabancı dil puanı olana bile 2015 itibariyle 39. küsur lirayı hak olarak görmesi, halihazırda yabancı dil öğrenmeyi angarya görenleri haklı çıkarmaya yetiyor.

   
 6. Yabancı dil ağırlıklı lise okumama rağmen iyice öğrenemediğim, öğrendiklerimi de unuttuğum dil. O kadar sene yabancı dil okumanıza rağmen, sizden sınavına girip iyi not almanızla işe başvurmanız beklenen dil. Artık birçok kurumda kpss yanında yabancı dil puanı da şart koşuluyor. Hatta lisans üstü eğitim için de bu puanı şart koşuyorlar. Her şeyi giderek zorlaştırıyorlar. Okulda boşuna öğrenmişim o zaman diyorum. Çünkü önemli olan sınavda aldığın not. Onun için de kursa gidip öğrenirsin o puanı alırsın, sonra gene unutursun. Asıl önemli olan kalıcı öğrenmeyi sağlamak.

   
 7. ülkemizde bir türlü öğrenilemeyen kavram, bir yerlerde bir eksiklik var ama çözümünü hala bulamadık.

   
 8. Kendi ülkenin anadili dışındaki, evrensel dünya dillerinin genel adı.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam