1 2 3 4 5 6 7 8

vatandaş seçim yenilensin istiyor

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. spoiler

  cumhurbaşkanı erdoğanın bugünkü müsiad olağan genel kurulunda yaptığı açıklama. ortada apaçık bir yolsuzluk,şaibe olduğunu ve millete gidilmesi gerektiğini söylemiş cumhurbaşkanı.

   
 2. politik bir söylemdir, amaç uğrunda sarf edilen sözdür.

  dünyada sözü geçen ülkelerin gözünde Türkiye nobran, kazanana hakkını teslim etmeyen, demokrasiyi diktayla idare eden bir adam tarafından yönetiliyor. İstanbul seçimini iptal ettirmek için hepsinden müsaade isteyip yüz bulamadığı için istenmeyen kişi olduğunun da farkında. bu adam şimdi bunlara rağmen dikta söylemlerine devam mı eder? etmez tabii ki, senaryo şu şekilde işler

  bütün ayrıştırıcı ve baskıcı söylemlere karşı, YSK aldığı talimat gereği adaletten yana tavır takınarak İstanbul seçimlerinde şaibe olmadığını açıklayarak kendisini temize çıkarır. AKP güdümünde karar alan kurum değilim algısını oluşturur. Bu karar üzerine akp ve malum zat çok sinirlenir ama YSK kararlarıyla ilgili boynumuz kıldan incedir tavrı takınır, adalet bizim için en önemli değerdir tavrı takınır ve demokratik lider demokratik yönetim algısı oluşturur. seçimin meşruiyeti hakkında tartışmaların da peşini bırakmayarak tabanında kopmalar yaşanmaması için uğraşır.

  ysknın istanbulda seçim iptali kararı vermesinden en çok zararı görecek olanın İmamoğlu olmadığını anlamak çok zor değil.

   
 3. eğer seçim yenilenirse, türkiye'de artık demokrasi tamamen çökmüş olacak ve dünyada bu şekilde anılacak. sonuçları'da muhtemelen çok vahim olacak.

   
 4. vatandaşın en büyük hobisi oy kullanmak olduğu için gerçekleşmesini istediği olaydır

  seçimde harcanan paralarda zaten armut ağacında yetişiyor, yapın yapın biz oy kullanırız sorun yok

  ülkenin tek derdi zaten seçim başka ne sorunumuz var ki, hiç yani

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.