Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://sozluk.memurlar.net/konu/varlikli-ve-yetenekli-turkler-ulkeyi-terk-ediyor/
Yazdırılma Tarihi : 21 Haziran 2024 Cuma 15:14

varlıklı ve yetenekli türkler ülkeyi terk ediyor

 

 1. new york times gazetesinin,rekor rakamlara ulaşan "türkiye'den yurt dışına göç" konusu ile ilgili haberi.

  göçün başlıca nedeni olarak ülkede "kayırmacılık ve artan otoriterleşme" gösteriliyor."ülkenin kuruluşundan bu yana ilk kez,kültür ve iş hayatına yön veren üst sınıf ailelerin türkiye'yi terk ettiği" çok sayıda kişinin de yunanistan,portekiz ve ispanya'dan mülk alma yoluyla göç ettiği belirtiliyor.

  03.01.2019 09:43 Blue bells
 2. İmkanım olsa bende yaparım dediğim olay.

  Sadece ülkeden dolayı değil gezip görmeyi sevdiğimden ötürü..

  04.01.2019 10:06 rfcakmak
 3. taptaze haberi düşen durum. maalesef durum bu. ferit şahenk te elde ne var ne yoksa çıkardı ve çıkarıyor. o da gidici herhal.

  (Bkz: sabancıların malta vatandaşlığı alması)
  04.01.2019 10:31 ice.man
 4. minarelerin görünmediği, ezanların işitilmediği, kandillerin hissedilmediği, vatan bilincinin olmadığı muhitlerde yetişen ve bu ülkeden para kazanan basiretsiz kesimin zoru görünce terk etmesi durumu.

  04.01.2019 13:44 adıyaman020202
 5. Terk etmeleriyle beraber, ülkede özellikle savunma sanayide devrim niteliğinde gelişmeler yaşanmıştır.

  Geçen hafta bir tonluk mühimmatı, ses hızından daha hızlı bir şekilde fırlattık, habras: https://www.youtube.com/watch?v=m_-tUk4E8Hs

  Biraz daha terk etmeleri durumunda, uzaya insan göndereceğimize kesin gözüyle bakabiliriz.

  04.01.2019 15:34 meneksenuri
 6. new yorg times gazetesi haberi.

  cumhurbaşkanlığı,new yorg times'ın beyin göçü haberi ile ilgili açıklama yaptı.cumhurbaşkanlığı insan kaynakları ofisi, nyt gazetesinin yaptığı haberdeki ülke dışına yapılan beyin göçü verilerinin doğru olmadığını,nyt'nin bu haberi ivedilikle düzelteceğini ümit ettiklerini söyledi.

  07.01.2019 09:43 Blue bells
 7. Daha garpuz kesecektik, üzerine de şükür namazı kılacaktık diye tepki verdigim haber

  07.01.2019 10:07 supporters.
 8. (Bkz: beyin göçü)
  07.01.2019 14:44 enginkrtp
 9. hadi canım sende dedirten durum.

  bu varlıklı Türkler bu kadar yıl ne vaarlık göstermişler!

  yetenekli olanlar hangi uzay programını geliştirmişler. hangi sanayinin neresine ne miktar çivi çakmışlar! İnin milletin yakasından sömürü düzeninin hovarda mirasyedileri.

  15.01.2019 22:01 DIRAL
 10. varlık sahibi varlığını koruyamayacağını düşünüyor

  yetenek sahibi yeteneğini kullanarak kendine standartları yüksek bir hayat kuramayacağını düşünüyor

  ne yapacaklardı imkanı olan tabi ki gidecek. 4 kardeşiz biri ingilizce öğretmeni dubaide, biri inşaat mühendisi afrikada, biri makine mühendisi rusyaya gitmek üzere. ben buradayım gitmeyi düşünmüyorum şartlar uygun olsa hiç düşünmez basar giderdim.

  türkiye medeniyetten çok uzakta. geleceği görmek tahmin etmek mümkün değil. ülkemizin ekonomik çıkmazda olmadığı herhangi bir dönemi hiç olmadı, hukuk desen o da yok, eğitim desen o da bitik. geleceğe dair en ufak bir ışık yok. devlet beyin takımını çekmeye çalışıyor bazı politikalar uygulanıyor ama uygulamalar havada kalıyor. lisans mezunu biri yurtdışında 6bin 7bin dolara çalışıp hem insani şartlarda ömrünü geçirip, hem dünya vatandaşı olan çocuklar yetiştirip hem de emekliliğinde ülkeye dönmek isterse ölene kadar krallar gibi yaşayacağı birikimi yapıp dönebilecek seviyede oluyor. elbette gidecekler.

  kimse ülke sevgisi, vatan bilinci, şehit kanıyla sulanan topraklar falan diye triplere girmesin. bizim siyasetçilerimiz bizim kadar bu topraklara kendini adamış olmadıkça her nitelikli insan buradan kaçar gider. kimse kafasını her kaldırdığında karşısında suriyeli görmek zorunda değil.

  tanım:imkanı olanların gerçekleştirdiği eylem

  15.01.2019 23:02 akademikbaytar