1 2 3 4 5 6 7 8

uzun entry okurken sıkılmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. her zaman olmasa da bazen gerçekten el insaf dedirten durumlarda hissedilen duygu.

  konuya göre uzun olması bilgilendirici olabilir ama anafikri üç cümleden ibaret olan şeye onlarca satır yazıyla ifade etmek...evet sıkıcı olabiliyor...dediğim konu.

   
 2. sözlüklerde "okumadım kardeş durumumuz yoktu" başlığına bakınız verilerek gönderme yapılan entrylerde bazı kişilerde oluşabilecek durumdur. zaten bir konuda bilgi isteyen birisi son kelimesine kadar gerekli gereksiz ayırmadan okuyacağından konuya ilgi duymayan kişileri sıkan durumdur. o yüzden yine sözlüklerde genelde uzun entrynin sonuna "özet:" şeklinde bir kısım konarak 2 cümleyle anlatılanlar açıklanmaya çalışılır ki herkes neden bahsettiğini anlayabilsin. bazen yazarların can sıkıntısının çenesi değil de ellerine vurmasıyla gerçekleşir. hiç okumadan verilebilecek diğer bakınız yönlendirmesi ise "adam uzun yazmış beyler, bence haklı" benzeri başlıklardır.. tabi ki memurlar.net sözlükte bu başlıklar çok gırgır olacağından açılmamış olabilir.

   
 3. okumak konusunda gayet istekli insanların da hissedebileceği duygudur.konuya ilgi duysa bile sıkılabilir.okumayı hayatının merkezine koymuş Başucunda kitap olmadan uyuyamayan bir insan olduğu halde dahi vuku bulabilir.olur insanlık hali gülücük

   
 4. "entry'deki karakter sayısına göre puan" kuralıyla birlikte başlayan ve aynı türden kelimelerle doldurulan (her kelimesiyle bilgi içerenler hariç), uzadıkça uzayan entryler.

  laf kalabalığı...

   
 5. 350 ve üzeri karakterde entry girince 30 puan geliyor, o yüzden yazarın daha çok sıkılmaya devam edeceği durum.

   
 6. Adli sicil bürosunun kapısına dikilip de, sabıka kaydı nerden alınıyor diyen insanlara cevap vermek kadar sıkıcı olmayan bir şey.

   
 7. entry'de farklı şeyler anlatılıyorsa tamam da, aynı anlamı içeren bir çok cümlenin baydığı doğrudur diye düşünerekten katıldığım başlık.

   
 8. Dikkatimi çeken bir konu değilse hissettiğim duygu,

  Çoğu zaman yarıda kesip bitirmiyorum.

   
 9. entry sini okuduğum kişinin tarzıyla ilgili bilgi verdiği için ilk okumada başıma gelmeyen durumdur. sonra zaten stilini sevip sevmemeye göre ya okumadan geçiyorum ya da özellikle profiline girip entry lerini takip ediyorum.

   
 10. Uzun cümleler okumayı sevmeyen benin yaptığı en iyi eylem.

  İşim gereği zaten yeterince uzun anlamsız sayfalarda yazı okuduğum için sıkıcı geliyor, burada da ana hatlarıyla sayın yazarların anlatmak istediği şeyleri anlamaya çalışırım.

  Not: kendim yazdığım uzun entrileri bile dönüp tekrar okumuyorum..(gülücük)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.