Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

üst komşunun saat 11'de elektrik süpürgesini çalıştırması

paylaş araştır

1. hafta sonu sabah ise 11 erken bir saatte yapılan gereksiz bir eylemdir.

"yapma ablacım uyuycaz ya biz" diyerek aşağıdan vileda sopası ile vurulası durumdur.

2. akşam saatleri kast ediliyorsa, ağzı burnu kırılmak istenen komşudur. sabah vakti ise yapsın kardeşim, sonuçta 12'ye kadar uyumuyoruz, sorun değil yani. alt komşuma iletmek isterim ama kömürlük var bizim alt katta, üsteki de makina pek açmıyor. her iki halde de bu sıkıntılı eylemden yırtmış bulunuyorum. (tebessüm)

3. Binanın en üst katında yaşayan için başa gelmeyecek olay.

4. rahatsızlık varsa binanın kusurudur öncelikle. ses yalıtımı iyi değildir. aynı gelir durumundaki komşuların mecburi tercihidir. bu tür ufak tefek şeyleri dert etmemek lazım.

komşu o an bir cam eşyayı düşürüp kırmıştır, mecburen süpürge çalıştırmalıdır belki.

ancak bu durumu rutine dönüştürdüyse, arada komşuluk saygı ve sevgisi varsa kibar bir dille duyulan rahatsızlık ifade edilebilir, komşu farkında değildir verdiği rahatsızlığın, bir daha tekrarlamaması muhtemeldir.

arada komşuluk namına bir durum yoksa, belki gerginlikler mevcutsa, inadına inadına yapılıyorsa... bu komşuyu da önce uyarmak lazım, sonra yazılı içtihatlar iyice araştırılarak durum şikayet edilebilecek özellikte ise ilgili makamlara şikayet edilmelidir. bu süreç bayağı zorludur, yıpratıcıdır. umarım hiçbir komşu bu durumlara düşmez.

5. görmemişin makinesi olmuş diyecem de demeyecem tabi

ancak yetiştirmiştir misafir gelmiştir bla bla bla hergün yapmıyorsa arada tolere edilebilir

halkkaten biz hangi ara birbirimizi çekemeyen bir topluma dönüştük ne var makine çalıştırdı ise gece 1 2 de yapsa neyse

çok da şeysiniz ya şey işte hee işte şey anladınız :d

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.