1 2 3 4 5 6 7 8

türkiye başkanlık sitemi'ne hayır'diyor

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Gezici Araştırma şirketinin genel müdürü Murat Gezici, AKP ve MHP'nin Meclis'e getirdiği anayasa değişiklik teklifine ilişkin olarak yaptıkları araştırmadan bir kısım paylaştı.

  spoiler

  Gezici Araştırma'nın anketine göre, 'başkanlık sistemi'ne yurttaşların yüzde 58'i "Hayır" diyor.

  AKP'lilerin %20 si, CHP'lilerin %93.7 de "HAYIR" derken, MHP seçmeninde "Hayır" diyenlerin oranı yüzde 64,2.

  Kitlelerin olduğu yerde ritüelleri din üzerinden yapmaya başlarsanız mecburen bir yerde durmak zorunda kalırsınız. yok yargı bağımsızlacak, yok cumhurbaşkanı'nın sorumluluğu artacak, yok yargıya karşı sorumlu olacak.. halk bunları yemez, buna müsade etmez.

  Askerlerimiz yanıyor, biz anayasa - başkanlık tartışıyoruz. illa getireceksen ülkenin önceliklerini belirle ona göre vatandaşa sun.

   
 2. biz ne anketler gördük dedirten başlıktır. miili irade ne derse o olacaktır. şahsen referandum sonucu iddia edildiği gibi çıksa hiç gocunmam, halk böyle istemiş, milli irade tecelli etmiştir derim. değişiklik kabul edilse de aynı tepkiyi veririm. bu ülkede malesef halkın iradesinden öcü gibi korkanlar var. bunlardan birisi de isminde halk kelimesi geçen parti yapılanmasıdır. asıl üzücü olan budur. 367 krizini hatırlayacak olursak; cumhurbaşkanını meclis seçsin diyorlar olmaz, halk seçsin o da olmaz, illa ben seçeceğim.. rahmetli muhsin yazcıoğlu'nun deyişiyle sen bela mısın?

   
 3. milli irade ne derse o olmuyor bu ülkede. 7 Haziran'da gördük milli iradeyi, kim saygısızlık yapıp da iradeye rest çekti. tek başına iktidara kadar seçim dedi?

  neyse, bu gezici anket şirketinin sahibi de chp'li belediyelerden ihale alan bir adam, göze girmek için anketlerle oynayabilir böyleleri.

  o yüzden pek itibar edilmemesi gereken anket sonucu.

   
 4. herkesin malumu olarak başkanlık sistemi geleceği için bana da sallama gibi gelen anket sonucu.

  ya da belli bölgelerde belli yerlerde yapılmış olabilir.

   
 5. anket sonuçlarının pek inandırıcı olmamasından dolayı gerçeği yansıtma ihtimalini düşük gördüğüm olay.

   
 6. Daha once baskanliga hayir diyen turkiye'nin bir daha 'hayir' diyecek olmasi %42lik kesimi uzmeye baslamistir.

  İsteyipte yapamadigi hicbisey olmayan, olaganustu hal deyip -masumlarin-da canini yakmakta hic bir sakinca gormeyen hukumetin; yeni anayasayla 'cb'nin yetkilerini kisitliyoruz' demesi buyuk bir yalandir, bunu soyleyen akp yandaslarinin ne amacla bunu soyledigi de asikardir.

  330 alicam diye bylock cikan vekilleri aciklamayan, karakterden yoksun partinin baskani ulkeyi yonetmeyecek tabi ki. Biz daha olmedik.

   
 7. spoiler

  memurlar.net sitesinde desteğin yüzde 65 lere vardığını açıkladığından kime neye inansak dedirten sonuç.

   
 8. sonuç olarak doğru olmadığı ortaya çıkan önerme.

   
 9. Çürümüş ve çöpe atılmış iddia.

  Yapılan anketlerin çok doğru ve gerçekçi olduğunu sanmıyorum. anket şirketleri genelde hangi tarafta ise o tarafın isteğine göre hareket ediyor. ya da gönlünü almak için yanında olduğu siyasi örgütün liderliğini iddia ediyor. bu ankette onlardan biri, isminden bile belli. ismi gezici olan bir anket evet demez sonuç olarak.

   
 10. hayır derken evet çıkması gibi ironik bir söylemdir

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.