1 2 3 4 5 6 7 8

Türk saçının kilosunun 10 bin lira olması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. spoiler

  Türk kadınlarına özgü parlak, dolgun ve yumuşak yapıdaki uzun saçların, peruk ve saç sektöründe üne kavuşmasıdır.

  Boya ve kına kullanımıyla saçların doğallığını kaybetmesi gibi nedenlerden dolayı orijinal saç temini zorlaşan perukçularda, saçın kilosu 10 bin liraya yükselmiş.

  Perukacılar, artan ilgiye rağmen Türk kadını saçı temin edememenin sıkıntısını yaşıyormuş. Yetenek ve el becerisiyle usta-çırak ilişkisinde uzun yıllarda yetişen perukacı mesleğinin son temsilcileri, tezgahlarındaki az sayıdaki Türk saçına ilave yurt dışından sipariş ettikleri Türk tipine yakın saçlarla zanaatlarını sürdürüyormuş.

  ıymetini bilin kadınlar!..

   
  (Bkz: türk kadınının güzel olması)
 2. en kısa zamanda saçları uzatıp, kısa yoldan para kazanma yolunu açan fiyatlama.

  üstelik saçlarımda düz değil, dalgalı. Bu da bir sıfır öne geçirebilir beni. 15 bin lira isterim. yalnız saç uzadığı anda milim milim uzuyor. bu da kazancımı kısıtlı tutacak. :(

   
 3. peruk sektöründe değerlendirilen saçın fiyatlandırması.

   
 4. bir kaç yıl içinde elli bin liraya çıkmasına işaret eden durum. yalnız niye sadece kadınların saçından bahsediliyor anlayamadım. erkek saçı bu kadar etmez mi diye kafamı kurcaladı.ben de saçlarımı uzatayım para olarak yarı yarıya satmaya razıyım, rekabet sonuçta. ayrıca yaklaşık bir yıldır şampuan gibi kimyasal değmiyor saçıma. zeytin yağlı ve ballı bir sabun keşfettim şampuanın mahvettiği saçlarım gürleşmeye başladı. bir de beslenmede saç gürleştiren besinler tüketmeye başlarsam üç asır sonra köşeyi dönerim.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.