1 2 3 4 5 6 7 8

türk kızlarının paraya önem vermemesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ev ve arabaya önem vermesinden ileri gelmektedir. esra erol'un programının izlenmesiyle kanıta kavuşacak doğruluktur. evi olsun, arabası olsun, iyi de bir işi olsun esra hanım!

  +araba olmazsa olmaz mı?

  -olmazzz.

  +kaç model olsun?

  -farketmez esra hanım.

  hani? hiç biri de parası olsun demedi. varsa yoksa ev, araba.

  o zaman bu paraya değer vermeyen türk kızlarını kaçırmayarak, değerlerinin bilinmesi gerekir. hepsi öyle mi? tabi ki değil. görgüsüz paraya değer verip, sadece parayla alınabilecek dondurma isteyen türk kızıyla bu bir mi? araba takasla da alınabilir, miras da kalmış olabilir, çekilişten de çıkmış olabilir. dondurma öyle mi? utanmadan bir de hem kakaolu hem vanilyalı olsun derler, düşüncesizce.

  not: (kızacak olursa biri bana, seve seve ironiyi açıklarım) -gülücük-

   
 2. Türk kızlarının paraya önem verdiğine atıf yapılan başlık.insan hayatını birleştirecegi insanda belli kriterler arayabilir.bu zaten Türk kızlarına mahsus bir durum değildir,evrenseldir.ama önce kendi ayakları üstünde durmaya çalışması daha mantıklı olacaktır.

   
 3. türk kızlarından başka kız mı görmüş acaba diye düşündüren ve türk kızlarının paraya çok önem verdiklerini düşünen yazarın açmış olduğu konu. paraya değer vermeyen birilerinin olmadığını ve bunun cinsiyetle, din ile ya da ırkla bir alakası olmadığını düşündüğüm önerme. eğer sadece türk kızları paraya değer verse idi, serdar ortaç'la 20 yaşındaki kız evlenmezdi ya da zengin işadamlarının sevgileri de yabancı uyruklu değil hepsi türk olurdu.

   
 4.  
  (Bkz: adam haklı beyler,dağılın.)
 5. sadece türk kızlarına hatta kızlara özgü olmayan bir tavırdır.

  günümüzde paraya önem vermeyen bir insan türü yoktur ne yazık ki. rahat yaşamak, sıkıntı çekmemek herkesin hakkıdır, abartılmadığı müddetçe sorun yoktur.

  aksine kızlar duygusal varlıklar olduğundan mütevellit yeri geldiğinde parayı elinin tersiyle iter ve aşkı seçerler.

  "çalışan kadın istiyoruz, evlenmek için çalışan kız arıyoruz" diyen erkekler acaba neye önem veriyor diye düşündüren, merak ettirendir ayrıca.

   
 6. bugün bir kere daha şahit olduğum meseledir.

  daha önce bayanların evlilikteki aşırı isteklerinden dolayı hemcinslerini eleştiren bir bayan iş arkadaşımızın kısmeti çıkıp evlenmeye karar verince konu mehire falan gelince müstakbel eşinden bir son model araba (marka ismi vermiyorum) ve bilmem kaç çift bilezik talep etmiş. istemek kesinlikle hakkı ancak biraz da davranışla fikir uysun değil mi.

   
 7. iki gün sonra kıza " aşk karın doyurmuyor "dedirtecek yalan beyandır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam