1 2 3 4 5 6 7 8

türk kahvesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Türk kahvesi, Türkler tarafından bulunan[1] kahve hazırlama ve pişirme metodunun adı. Kendine has tadı, köpüğü[2], kokusu, sunuluş biçimiyle özgün bir kimliği ve geleneği vardır. Telvesi ile ikram edilen tek kahve türüdür.http://tr.wikipedia.org/wiki/Türk_kahvesi

   
 2. yunanistan ve adalarında yunan kahvesi diye adlandırılan kahvemizdir.

   
 3. 40 yıl hatrı olan içecek türü.

   
 4. közde yapılanı ayrı güzel olan içecek

   
 5. fal baktırmak için içilen içecek türüdür.

   
 6. Üniversitede oda arkadaşımla koca koca bardakla içtiğimiz yanında da lokum yediğimiz sıcak içecek. Ucuz, öğrenci işi plastik kahve robotuyla yapardık. Neyse ki şimdi onun da hazırları çıktı. Yanında çikolatayla da iyi gider. Ama uykuyu açtığı söylenemez. Sadece keyif içindir.

   
 7. damla sakızlısı vanilyalısı çikolatalısı fındıklısı karamellisi çileklisi derken asıl tadının kaybolmaya başladığı içecek

   
 8. ağır ateşte pişirilmesi tavsiye edilen ve anlam veremediğim bir şekilde köpüklüsünün makbul olduğu bir kahve türüdür.

   
 9. her gün 1 kahve fincanı tüketilmesi gerektiği söylenen içecek. tiryakisi olarak bir tavsiye vermem gerekirse hayatımda en lezzetli türk kahvelerinden birini izmir-dikili'de tattım. közde pişen bu türk kahvesinin içine 1 top da dondurma atarlar. kulağa hiç hoş gelmese de alacağınız lezzetle bütün ön yargılarınızı kıracak bir tattadır. bir gün yolunuz dikili'ye düşerse mutlaka deneyin efendim. mekanın ismini hatırlayamasam da küçük bir tatil beldesi olduğu için sorduğunuz herhangi bir kişi size bu mekanı tarif edecektir.

   
 10. eskiden sadece sade, orta ve şekerli çeşitlerini bildiğim, hatay'a geldikten sonra açık sade, açık orta, şekerli orta, koyu sade, koyu orta, koyu şekerli, açık kaynamış(köpüksüz)sade, açık kaynamış orta, açık kaynamış şekerli, koyu kaynamış sade, koyu kaynamış orta ve koyu kaynamış şekerli çeşitleri olduğunu şaşkınlıkla öğrendiğim her gün bir fincan içilmesinin kalbe iyi geldiği söylenen sıcak içecek.

  not:

  İşin bir de süvari boyutu var. İş uzayacak diye girmedim.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam