1 2 3 4 5 6 7 8

ton balığı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. konservesi pek balığa benzemese de çok sevdiğim ve geçmişteki bazı özel sebepler dolayısıyla dolabımda her daim stok yaptığım yiyecek.

  o kutuyu dolapta göreceğim yemesem de.

  pilavla yiyenler varmış, buralarda varsalar belirtsinler dışlayalım topluca.

   
 2. Öğrenci için hayat kurtaran en pratik yemek. Pişirme, bulaşık yıkama derdi yok tadı da gayet güzel, fiyatı da uygun. Zaten en doyurucu konserve ürünlerden biri.

  Ton balıklı değişik yemek tarifleri de mevcut.

  Bence çok zorlamaya gerek yok aç konserveyi ye, at...

   
 3. Mundar edilmis balık. Bir ton balıgını sevmem, bir de cemaat balıgı dedigim alabalığı.

  Lüfer, çinekop , deniz levreği vs hepsi uyar. Hakkını veririz, ağlatmayız balığı.

   
 4. Levrek ve somon dururken pek tercih etmedigimdir. Ayrica tuzlu oluyor ve ben tuzlu şeyleri hiç sevmem. Neden hazir gidalara tuzu bu kadar boca ederler ki böbrek dusmani resmen.

   
 5. öğrencilik dönemi öğünlerimin bir parçası. domates, çay ve ton balığı... çok mu alakasız geldi? oysa benim favori üçlülerimden biriydi bu. diğer bir ifadeyle en ekonomik öğrenci yurdu yemeği seçeneklerinden biri.

  yıllar var kendisiyle karşılaşmıyoruz. çünkü ben nedense öğrenciyken sık tükettiklerimi artık yemiyorum. psikolojik mi acaba? çocukluğuma inilmeli orası kesin. sanırım, galiba, mümkün...

   
 6. bekarların ve öğrencilerin vazgeçilmezi yemekleri arasında bulunan konserve yiyecek.

   
 7. dip balığı olduğu için vücudunda yüksek miktarda civa barındıran ve bu sebeple haftada 2 defadan fazla tüketilmemesi tavsiye edilen balık.

  bir de satın aldığınız konservelerde fiyatların farklı olduğunu görürsünüz,sebebi ise o konservede bulunan ton balığının,balığın hangi parçası olduğuna göre değişmesidir. üzerinde "bütün dilim" yazanlar,deyim yerindeyse balığın löp et diyeceğiniz en iyi bölgesinden alınanlardır."iri parçalı" yazanlar nispeten daha ucuzdur çünkü bütün dilim kadar kaliteli bir et değildir bu. bir de şu an adını hatırlayamadığım zaten süpermarketlerde de pek göremediğim bir çeşidi daha var,o en ucuzu oluyormuş ve kalite olarak da tahmin edebileceğiniz üzre en kötüsü oluyor.

   
 8. Sıradan bir hamsi yemeğinden daha tatlı bulduğum, konserve olarak tükettiğim tek ürün.

   
 9. sevmediğim, mümkün mertebe tercih etmediğim konserve balığı

   
 10. Dışarda yemek yemeyi fazla tercih etmeyen biri olarak kurtarıcım diyebileceğim yiyecek.

  Can simidim olur kendileri, yeşillik ve bol limonla.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam