1 2 3 4 5 6 7 8

titanik neden battı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Sanıldığının aksine titanicin bir buzdağı nedeniyle değil gemide gerçekleşen bir patlama sonucu battığına, patlama ardından geminin bütün elektriklerinin kesildiğine ve büyük bir yangın çıktığına dair kurtulan bazı yolcuların beyanlarının olması nedeniyle ortaya atılan sorudur.

   
 2. kibir abidesi olduğundan battığı doğrultusunda da söylentilerin de mevcut olduğu bilinmezlik.. bu gemi asla ama asla batmaz diye yola çıktı vakti zamanında. burun bu kadar büyük olursa, küçük bir böcek içeri girer ve seni altüst eder. para bende edasıyla o gemideki zenginlerin paralarına güvenmemeleri gerektiğini de görmüş olduk. yalnız filmi çok güzeldi ve kast sistemini de gösterdi. fakirsen öl zenginsen yaşa mottosunuda gördük.

   
  (Bkz: titanic)
 3. titanik gemisi yapıldığı zamana göre çok ihtişamlı ve büyük bir gemiydi. herkesin hayranlığını kazanmıştı. ama biletlerine kibirle yüceltilerek "tanrı'nın bile batıramayacağı gemi" yazısı yazıldı. haliyle bu durum tanrı'nın zoruna gitti. ve bir gecede batırdı gemiyi.

   
 4. Kibir diyollaa...

  Şüphesiz yalana, dolana, haksızlıklara, çocuk ölümlerine, tecavüzlere, katliamlara, savaşlara vb. Türlü haksızlık ve ahlaksızlığa ara çıkarmayan ya da görmezden gelen tanrı, kendi otoritesine yapılan nanik yüzünden öfkelenip batırmıştır.

  Zaten bir kendisine ortak koşulmasına çok kızar, bir de kibire. Yoksa varlığı yokluğu birdir. Huy işte, naparsın? Onu da öyle kabullenmek lazım.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.