1 2 3 4 5 6 7 8

tırnak yemek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. parmaklarda bulunan tırnakların ağza götürülmek suretiyle, iki dişin arasına sıkıştırılması ve kopartılmasına verilen addır. mantık hatasıdır çünkü tırnak burada yenmemekte aksine kopartılmaktadır. tırnakların eğri büğrü olmasına sebep olan bir eylemdir. hastalık yada takıntı olduğu da söylenmektedir. hatta bu mantık hatasını ileri taşıyarak tırnağın yanında bulunan et parçalarının da kopartılması tırnak yeme eyleminin içine dahil edilmiştir. toplu yerlerde yapılmaması gereken bir garip eylemdir.

   
 2. psikolojik sorunlardan yada stresten kaynaklanan bir durum olup tedavisi çok zordur. olayın başında fark edilip önlemi alınmalıdır.

  şekilsiz tırnaklara sebep olduğu gibi mide sorunları da yaşamaya sebeptir.

   
 3. stresli anlarda, bir şeyler düşünürken gayri ihtiyari olarak parmaklarını ağzına götürmesi ve tırnakları kemirmesi, tırnak kenarlarındaki etleri koparması, çiğnemesi ve sonra tükürmesi ile son bulan olay. kimilerine göre çok iğrenç gözükebilir ama tırnak etlerini yemesi çok zevklidir.

   
 4. küçük yaşlardan başlayan ve kesinlikle hijyenik olmayan alışkanlık olmakla birlikte küçük çocuklarda görülüyor ise acı tat veren renksiz ojeler kullanılarak söndürülebilecek davranış.

   
 5. çocukluk yaşlarında görülenlerin birçoğunun nedeni çocuğun tırnağını düzenli kesmemek ve çocuğun gelişimi için sakıncalı durumları ondan gizli tutmamak sebepleriyle açıklanabilecek konu..

   
 6. 15-16 senedir düzenli olarak yaptığım eylem.

   
 7. anlam veremediğim ve bir o kadarda anlamak istemediğim durumdur.

   
 8. günüzmüde bir çok kişinin yaptığı büyük küçük demeden alışkanlık haline getirilen ve tırnakları kanatırcasına koparan ve bunun farkında olmayan ellerde kötü bir görüntü oluşmasına neden olan alışkanlık türü

   
 9. okul yıllarında tırnak kontrolü zamanlarında yapılan ve yapmadım diyen öğrencinin az çıkacağı, öğretmen fırçasından kurtulmak için kullanılan yöntemdir.

   
 10. karın doyurmayacak iş.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.