1 2 3 4 5 6 7 8

testi pozitif çıkan her 10 kişide 4 ü İstanbul'da olması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Fahrettin Koca'nın ifadesidir. Sayın Bakanım son durum tespitinizde önemli bir husus var. Kurban bayramı ve tatil zamanında yapılması gereken sıkılaştırmayı yapmadınız. Ne zaman ki iş İstabul'a tehlike sardı o zaman bu tip ifadelerle tehlikenin boyutunu göstermeye çalıştınız. her şey istanbul değil. Tatil zamanı her yeri acarken iyi idi. O zaman istanbul tum turkiyeye dağıttı koronayı. Simdi ise tekrar herkes istanbul'a geldiği için orda oran ilk bastaki gibi yükseldi.

  Turizm için feda edildi. Bari turizm gelirlerimiz tavan olaydı ona da razıydı hadi o da yok

  tamam geçti bunlar okey...

  sonuç: dünkü basın toplantısında önlem kısıtlama, yasak yok dediniz peki bu korona nasıl kontrol altına alınacak.

   
 2. Diğer bazı illerde yayılma hızı yavaşlayabilir hatta etkili tedbirlerle hastalık bitme aşamasına bile getirilebilir ama İstanbulun durumu çok farklı ve daha özel önlemler alınmasını gerektiriyor dediğim başlık.

   
 3. Yapılan toplam testlerin yüzde kaçının istanbulda olduğu verisiyle beraber verilmeyince bir anlam ifade etmeyen durum.

  Ben size direkt mutfaktan veri vereyim. Hastalığın en yoğun olduğu dönemde, türkiyenin hastalık yoğunluğu en yüksek olduğu varsayılan x bölgesinde genel nüfusun içindeki hasta oranı binde iki buçuk düzeyindeydi.

  Rüzgarın önünde savrulan yaprak olmamak için takip etmeniz gereken tek veri haziran ayında açıklanacak ölüm sayıları.normalde türkiyede dört yüz elli bin kişi civarında yıllık ölüm oluyor. Bu sene hazirandaki veri şahsi hesaplarıma göre çok farklı olmayacak. Tek korkum tüik'in vefat sayılarını açıklamaması,o zaman işkillenmek lazım

   
 4. yazın tatile giden her on kişiden dördünün istanbuldan olması ile eşdeğer tespittir.

   
 5. Ülke nüfusuna oranlayınca normal sonuç

   
 6. istanbul'un tatil dönüşleriyle eski vaka sayısına döndüğünü gördüğümüz üzücü haber.

  zaten normalleşme sürecinden önce en çok vaka istanbul'daydı. seyahat yasağı kalktı, olmayan şehirlere dağıttılar, sonrada geri dönüş yaptılar. bayramda seyahat yasağı kesinlikle olacaktı, herkes kurbanını orada kesecekti.

  adam istanbul'dan yozgat'a kurban kesmeye geliyor. aracının arkasına derin dondurucu tarzı bir şey koymuş, eti de götürecek. iyi de istanbul'da kurbanlık hayvan mı yoktuydu da ta buraya geliyorsun.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.