1 2 3 4 5 6 7 8

telefon dolandırıcılığı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. son 3-4 yıldır çok yaygın olan genelde "hediye kazandınız bedava rayban gözlük" yada "hattınız terör örgütünün eline geçti" temalı farklı versiyonlarınada şahit olduğum bir dolandırıcılık yöntemi.

  son dönemde artık kimse yemiyordur diyordum ki şu haberi görene kadar.

  http://www.memurlar.net/haber/499339/

   
  (Bkz: türk insanı yapar dedirten haller)
 2. Hala inanan var mı ki diyerek hayret ettiğim durum.

   
  (Bkz: türk insanı yapar dedirten haller)
 3. bu haberleri izlerken nasıl kanıyorlar acaba diye hayret ettiğimiz, buna rağmen bizimde başımıza gelirse diye korktuğumuz, bu yüzden bilmediğimiz numaralarla arama geldiği zaman açsak mı açmasak mı diye tereddüte düştüğümüz durum.

   
 4. son yıllarda oldukça popüler olan yok sigorta yapmışsınız,yok pkk ile görüşmüşsünüz veya hediye kazandınız gibi numaralar ile vatandaşın canını yakan durum.

   
 5. teknolojinin ürettiği sahtekarlık

   
 6. günümüzde oldukca yaygın halen gelen dolandırıcılık türü.

   
 7. hiç parasız kişiler dolandırılmıyor diye düşünüpte bu parası olanları dolandırdıklarına göre birileriyle bir işbirliği var diye düşündüğüm dolandırıcılık tipidir.dolandırıcılar dolandırdıkları kişilerin bankada bulunan paralarını kolundaki yada yastık altındaki altınları bile bildiklerine göre

   
 8. Komser bilmem kim tarafından dolandırılmak için arandığımda, buyurun adliyeye gelin komserim savcı .... yım dediğimde yüzüme kapanan telefondan sonrası deveden büyük fil var dedirten durum.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.